Közben keverd el a 2 zacskó dzsemfixet egy citrom levével, valamint 80 dkg cukorral, majd forrald össze újból a rózsaszínű lével. Ezután töltsd kisebb üvegekbe dzsemedet.
A virágos csodaecet
Szedj nagyjából 1 – 2 maréknyi ibolyaszirmot, majd tisztítsd meg őket. Egy kicsit kevesebb mint fél liternyi almaecetet forralj fel, majd az ibolya szirmait gyömöszöld egy jól zárható, fél literes üvegbe. Erre öntsd rá az almaecetet forralás után, majd zárd le jól. Használat előtt érdemes vele várni nagyjából 2 – 3 hetet, s ahogy az összeöntés után kihűlt, figyelj oda, hogy a biztonság kedvéért hűtőben tárold.
A színes édesség: ibolyás méz és cukor
Miért ne lehetne a virágokból édességet készíteni? Arról nem is beszélve, ha ez egy felettébb egyszerű feladatnak bizonyul!
Vegyél egy befőttesüvegben lévő mézet, majd tedd tele az ibolyaszirmokkal. A virágokat a „mézelés” előtt érdemes megmosni és megszárítani (a víztől). Ne lepődj meg, a szirmok fel fognak jönni majd a méz tetejére.
Tedd az üveget 10 percre forró vízbe, majd utána szobahőmérsékleten hagyd azt kihűlni. 1 hetet tedd el szekrényedbe, hűtődbe érlelődni, majd ennek leteltével fogyasztható.
Amennyiben cukrot szeretnénk készíteni, akkor azt szintezve tedd meg egy szintén befőttesüvegben. Ez is ugyanazzal az eljárással készül, mint a méz, mindkettőt érdemes fogyasztás előtt pár hétig pihentetni, hogy az ibolya íze és illata megfelelően összeérjen a mézzel vagy cukorral.
Hűsítő ital: íme az ibolyaszörp
Az ibolyaszörpöt is nagyon egyszerű elkészíteni, ugyanakkor viszonylag sok virágra lesz hozzá szükség.
Gyűjts össze hozzá nagyjából 1 liternyi virágot, majd szirmait forrázd le, s hagyd egy éjszakán keresztül állni. Ne ijedj meg, ha reggelre bezöldül, adj hozzá egy kis citromlevet (lehetőleg egy tényleges citrom levét), az el fogja érni, hogy visszaliluljon. Adj hozzá cukrot, citromlevet, majd szűrd le, s töltsd üvegekbe.
Amennyiben teljessé szeretnéd tenni az ital fogyasztásának élményét, készíthetsz hozzá ibolyás jégkockát is!
Te készítettél már valamit az ibolyából?