A virágok ára néha elég magas, főleg a különleges alkalmak idején. Viszont még ennél is vannak kirívóbb esetek, a világon több tucat olyan növény létezik, amik több ezer dollárba kerülnek. Mostani cikkemben bemutatom nektek ezeket a nagyon ritka, de annál értékesebb növényeket, következzenek a történelem legdrágább virágai!
Pompás koronásliliom (Giroiosa Superba)
Az egzotikus külsejű, gumós kúszó növény Ázsia és Dél-Afrika területein őshonos, de már Ausztráliában is annyira elterjedt, hogy szépen lassan kiszorítja az ottani őshonos fajokat. Pompás virágai nem mindennapi látványt nyújtanak, 1-2 méteresre nő meg, lombhullató, fagyérzékeny évelő. Virágait nyár közepén hozza, melyek 10-15 centiméter átmérőjűek, élénk színűek, érdekes szirmai koronára emlékeztetnek. Ez a növény azonban nemcsak szép, hanem mérgező is, minden részével vigyázni kell, leginkább a gumójával. Az ára pedig: egy szál 2000-3000 forint között mozog.
A tulipánok királynője – Semper Augustus
A Semper Augustus fajtát a tulipánok királynőjeként tartották számon, színei mesések voltak: kék a virágalapon, ahol a vékony stílus kezdődött, felfelé folyamatosan tiszta fehérre váltott, a vérvörös lángok pedig a csúcsát nyaldosták. Nagyon nagy kiváltságnak számított a természetbeni megtekintése, kevés embernek volt hozzá szerencséje. Ez a fajta volt a legritkább, egyben a legdrágább tulipán, egész Hollandiában csak időszakosan keringett egy-egy tucatnyi belőle, ezek pedig megfizethetetlenek voltak az emberek számára. Egy Semper Augustus ára 10 000 aranyforint volt (nagyjából másfél millió forint), ebből az összegből meg lehetett vásárolni akkoriban egy nagyobb városi házat Amszterdamban. A XVII. század legnagyobb őrülete övezte ezt a növényt.
Sáfrány, mint fűszer
Kevesen tudják, de a sáfrány a történelem egyes korszakaiban még az aranynál is drágább volt, de még manapság is a világ legdrágább fűszereként tartják számon. A sáfrányfűszert arany-, és narancssárga színű és a sziglice nevű kék virág bibéjéből nyerik, 500 gramm eléréséhez 80 000 növényre van szükség. Ezeket a bibéket kézzel szedik és szárítják, éppen ezért ennyire borzalmasan drága a fűszer. Nézzük az árat: 350-450 000 forint kilónként. A következő oldalon folytatom!