Kevés olyan nyári kedvenc létezik, amely felér a csemegekukorica népszerűségével. Az aranyszemű finomság már rég óta termeszthető hazánkban is, amely a különböző tenyészprogramoknak köszönhető – eredetileg ugyanis a lényegesen melegebb éghajlatú Dél-Amerikából származik.
A csemegekukorica első sorban rengeteg napfényt és rendszeres vízutánpótlást követel. Ha ezeket biztosítod számukra, akkor lényegében máris kipipálhatod a legalapvetőbb igényeiket. 2-3 hetente lásd el őket némi tápanyaggal és tartsd távol tőlük a gyomokat, hogy kiváló minőségű termést szüretelhess róluk. A következőkben részletesebben is beszámolunk a csemegekukorica gondozásáról.
Öntözés, táplálás és általános gondozás
Az ültetést követően a legfontosabb feladatod bőséges és rendszeres vízforrást biztosítani csemegekukoricáid számára. Ez az ültetéstől kezdve a növény teljes életciklusában kulcsfontosságú szempont. A fiatalabb példányok is rojtosodhatnak, az idősebbek pedig képtelenek megfelelően csöveket teremni, ha nem kapnak elegendő vizet. A gyomok szintén komoly problémákat okozhatnak, hiszen elszívják a kukoricák elől a vizet és a tápanyagokat. Amennyiben bármilyen éles eszközzel próbálod kifordítani őket a talajból, légy nagyon óvatos, nehogy megsértsd a kukoricák sekély gyökérzetét.
Ha szeretnél segíteni a talajnak, hogy több vizet tartson magában, és egyszerre a gyomokat is szeretnéd lefojtani, akkor használj talajtakarót kukoricáid körül. A levágott fűből, kerti komposztból vagy más organikus anyagból készült takarók ideálisak erre a célra. A csemegekukorica igazán szereti, ha rendszeresen táplálják. Eleinte kéthetente érdemes nitrogénben gazdag granulátumot adni nekik, majd két hónap elteltével átváltani paradicsomtápra, amelyet egészen a szüretig néhány hetente kell adagolni nekik.
Alkatuk miatt a kukoricáknak sokat árthat az erős szél. Ha ez problémát okoz számodra, akkor szórj egy vastag réteg talajt a száruk tövébe, hogy a gyökerek belenőhessenek, és ezzel stabilabbá tegyék az egész növényt. A csemegekukorica tövében gyakran új hatjások jelenhetnek meg, és habár logikusnak tűnhet eltávolítani ezeket, a kutatások szerint ezzel a főnövényt is meggyengítheted, ezért javasolt békén hagyni őket, hogy plusz stabilitást biztosítsanak. A következő oldalon még több hasznos tanács vár rátok!