A búzafű jótékony hatásai
A búzafű, különösen lének elkészítve elképesztő mennyiségű tápanyagot tartalmaz. Mindössze 0,5 dl búzafűlé annyira tápláló, mint 2 kg nyers zöldség. A búzafű antioxidánsokat, klorofillt, magnéziumot, kalciumot, vasat, aminosavakat, A, C, és E-vitaminokat, illetve szelént tartalmaz. Számos pozitív élettani hatása ismert, többek között segít a vércukorszint szabályozásában, az alvásban, a sebgyógyulásban, a baktériumok elleni védelemben, a szövetregenerációban, a méregtelenítésben, a vértermelésben, az emésztésben és hozzájárul az egészséges anyagcsere-működéshez is.
Hogyan készül a búzafűlé
Bármilyen módon is szeretnéd felhasználni a búzafűlevet, fontos, hogy milyen turmixszal készíted el azt. Az elektromos, motoros turmixok összeaprítják és kicentrifugázzák a füvet, ami károsítja azt. Ehelyett használj inkább kézi gyümölcsprést, ami megőrzi a fű állapotát.
Amire szükséged lesz
Először is szüretelj le és alaposan moss el egy negyed bögrényi búzafüvet. Ez után vágd fel a füvet kisebb darabokra, majd préseld át őket és fogyaszd el azonnal a kész levet.
Mire jó a búzafűlé?
A búzafűlé segít a torokfájás csillapításában – ha kapar a torkod, csak guríts le egy adagot belőle. Fájdalomcsillapító hatása fogfájás esetén is alkalmazható – csak vegyél be egy adagot a szádba és tartsd ott néhány percig. Ha ízületi fájdalmak kínoznak, akkor áztass át egy tiszta pamut zoknit búzafűlével és helyezd a fájó részre. Takard le és hagyd úgy egy óráig, hogy kifejthesse hatását. A lé a korpa ellen is jó – csak dörzsöld be vele a fejbőrödet és húzz fel egy zuhanysapkát. 20 perc elteltével alaposan öblítsd le a fejbőröd. A búzafűlé alkalmazható természetes dezodorként, ráadásul felületi alkalmazással elősegíti a kisebb sebek begyógyulását is.