Mindent a búzafűről, amit tudni érdemes - jótékony hatásaival együtt

A búzafű termesztése és a búzafűlé jótékony hatásai

Szélesi Ferenc
hirdetes
A búzafű bemutatása

A búzafű jótékony hatásai

A búzafű, különösen lének elkészítve elképesztő mennyiségű tápanyagot tartalmaz. Mindössze 0,5 dl búzafűlé annyira tápláló, mint 2 kg nyers zöldség. A búzafű antioxidánsokat, klorofillt, magnéziumot, kalciumot, vasat, aminosavakat, A, C, és E-vitaminokat, illetve szelént tartalmaz. Számos pozitív élettani hatása ismert, többek között segít a vércukorszint szabályozásában, az alvásban, a sebgyógyulásban, a baktériumok elleni védelemben, a szövetregenerációban, a méregtelenítésben, a vértermelésben, az emésztésben és hozzájárul az egészséges anyagcsere-működéshez is.

Hogyan készül a búzafűlé

hirdetes

Bármilyen módon is szeretnéd felhasználni a búzafűlevet, fontos, hogy milyen turmixszal készíted el azt. Az elektromos, motoros turmixok összeaprítják és kicentrifugázzák a füvet, ami károsítja azt. Ehelyett használj inkább kézi gyümölcsprést, ami megőrzi a fű állapotát.

Amire szükséged lesz

Először is szüretelj le és alaposan moss el egy negyed bögrényi búzafüvet. Ez után vágd fel a füvet kisebb darabokra, majd préseld át őket és fogyaszd el azonnal a kész levet.

Mire jó a búzafűlé?

A búzafűlé segít a torokfájás csillapításában – ha kapar a torkod, csak guríts le egy adagot belőle. Fájdalomcsillapító hatása fogfájás esetén is alkalmazható – csak vegyél be egy adagot a szádba és tartsd ott néhány percig. Ha ízületi fájdalmak kínoznak, akkor áztass át egy tiszta pamut zoknit búzafűlével és helyezd a fájó részre. Takard le és hagyd úgy egy óráig, hogy kifejthesse hatását. A lé a korpa ellen is jó – csak dörzsöld be vele a fejbőrödet és húzz fel egy zuhanysapkát. 20 perc elteltével alaposan öblítsd le a fejbőröd. A búzafűlé alkalmazható természetes dezodorként, ráadásul felületi alkalmazással elősegíti a kisebb sebek begyógyulását is.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

méhek betegségei

a mézelő méhekben fellépő betegségek. A fiúsítás betegségei: 1. Nyúlós... Tovább

vemhesség (graviditás)

Emlősökben az anyaállat állapota a fogamzástól az ellésig v. avetélésig.Av.-i idő átlagos... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem