Ezért érdemes rajta hagynod a borostyánt fáid törzsén

Miért érdemes fák törzsén hagyni a borostyánt?

TK, NA
hirdetes
Borostyán

Igazából, a fény felé történő mozgása miatt a legmagasabb ágakra fog feltekeredni a növény, így megesik, hogy néhány gyengébb ág nem fog tudni súlyának ellenállni, és letörik. 


Az indák által túlterhelt ágak, illetve a lényegesen nehezebb fa sérülékenyebb is lehet, akár egy nagyobb vihar, vagy hó esetén, arról nem is beszélve, hogy a borostyán levelei akár elszívhatják fánk elől a napfényt.


Ezekben az esetekben, le tudod szakítani, vagy ami még jobb, irányítani növekedését. Vágd vissza körülbelül ember nagyságúra, hiszen amennyiben 2 m magasságú, egyszerűbb kezelni. Ezt megteheted minden tavasszal egy olló segítségével.


Amennyiben teljesen meg szeretnél tőle szabadulni, ezt többféleképpen megteheted. Válaszd le kézzel a fiatalabb indákat, amilyen magasságig csak tudod. Ezt tedd meg a szívósabb indákkal is, úgy, hogy ne sértsd meg a fa kérgét. Ennél viszont van egy egyszerűbb, és kevésbé időigényes megoldás is. Vágd le az indákat a tél megérkeztével, majd helyezd a fa törzsének aljához. Pár héten belül a borostyán ki fog száradni, így a tavasz eljövetelével eltávolításuk is egyszerű lesz. Azokon a részeken, amelyek már túl magasan vannak, vágd el a gyökerüket; így is ki fog száradni, ezzel elengedve fádat.

hirdetes


Mikor és hogyan telepítsem a fámra borostyánt?


Amennyiben tetszett a borostyán hatékony természete, és szeretnéd őket fáidra helyezni, érdemes odafigyelned, hogy ez megvalósítható-e.

 
A borostyán könnyen képes alkalmazkodni bármilyen gazdatesthez, ugyanakkor mint már említettük, rendkívül nehéz „takarót” képezhet, erre érdemes odafigyelni. A túlsúly és terjeszkedése végett, egy, akár már „ingatag” támasz is más irányba terelheti növényed. Ne próbáld meg olyan fára telepíteni, aminél fennáll az esélye, hogy az a plusz súly miatt le fogja dobni magáról.


Az ilyen esetekben a türelmetlenségünk miatt nem lehet új kerti „díszünk”. Válasszunk tehát megfelelő fát, s arra sok fajta közül választhatunk, melyeket rendszeresen metszve többé-kevésbé képesek lehetünk irányítani fejlődésüket, így szabadjára engedve tereprendezési fantáziánkat.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-23

A pálma teleltetése közben: Mire figyeljünk a tél folyamán?

A pálma teleltetése a hideg hónapok túléléséről szól. Fedezd fel a legfontosabb téli teendőket a pálmák kapcsán! Nézzük át mire érdemes figyelni a tél folyamán.

2024-11-20

Így készül a grincsfa házilag: az év legkreatívabb karácsonyi ötlete

A grincsfa tökéletes választás, ha idén valami különleges és egyedi karácsonyi dekorációval szeretnéd feldobni otthonodat. A grincsfa készítés nem is nehéz!

2024-11-20

Téli kerti munkák: Hogyan gondozzuk kertünket a hideg hónapokban?

A téli kerti munkák célja, hogy kertünk egészségesen és készen várja a tavaszi megújulást. A tél közeledtével nézzük át a legfontosabb teendőket a kertben.

2024-11-23

Citromfa betegségek és kártevők: ezekre figyelj beltéren

A citromfa betegségek és kártevők nemcsak a növény egészségét, hanem a gyümölcstermést is veszélyeztethetik. Fedezd fel, hogyan védd meg kedvenc citrusodat.

2024-11-22

Téli sarjadékhagyma termesztés: friss zöldség a leghidegebb hónapokban

A téli sarjadékhagyma termesztése egyszerű és praktikus módja annak, hogy a hideg hónapokban is friss, vitaminokban gazdag zöldség kerüljön az asztalodra.

2024-11-22

Balkon növények teleltetése: tippek a sikeres téli gondozáshoz

A balkon növények teleltetése egy egyszerű, mégis kulcsfontosságú lépés annak érdekében, hogy növényeid átvészeljék a hideg hónapokat. Nézzük meg hogyan!

2024-11-12

Ködös napok és az első hó esélye – heti időjárás előrejelzés

Időjárás előrejelzés a hétre. Fedezd fel, milyen időjárás vár a héten – köd, szitálás és akár az első hó is megérkezhet, hogy megadja az igazi téli hangulatot!

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

méh (anyaméh)

1. (anat.) Az embrió és a magzat védelmét, táplálását, majd a vemhesség végén a... Tovább

fejlődésgenetika

a genetikának az egyedfejlődést szabályozó gének működésével, azok kölcsönhatásaival... Tovább

Tovább a lexikonra
dísznövény Érdekességek Kertészet