Seprű
A seprű forma a természetben fellelhető lombhullató fák növekedését utánozza le, és lehet szabályos (ami egy fejére fordított japán seprűre hasonlít) illetve nem szabályos is. A seprű stílust nem ajánlott toboztermő fáknál alkalmazni.
Szélfútta
A szélfútta bonsaiok minden ága egy oldalra van nevelve, mintha folyamatosan erős szél fújná őket.
Lépcsőzetes
A lépcsőzetes stílus lényege, hogy a fa csúcsa egészen a cserép alja alá ereszkedik. A törzs továbbra is természetesen szűkül, az ágak pedig a fényt keresik. Ehhez a stílushoz egy vékony, magas bonsai cserépre van szükség, és egy olyan fára, amely ilyen stílusban nevelhető. A törzset drótozással kell rábírni, hogy „lefolyjon” a cserép széléről, ügyelve arra, hogy az ágak maradjanak egyenletesek és vízszintesek.
Félig lépcsőzetes
A félig lépcsőzetes sokban hasonlít a sima lépcsőzetes stílushoz, azonban a fa ebben az esetben nem ér le teljesen a cserép alja alá. Több fajta is alkalmas ilyen nevelésre, úgymint a boróka és a csüngő díszcseresznye.
Kéttörzsű
A kéttörzsű stílus neve igen beszédes – egy bonsai egy gyökérrendszerből két egyenes törzset növeszt. A két törzsnek mindenben hasonlítania kell egymásra, azonban az egyiket érdemes magasabbra növeszteni a másiknál. Ideális esetben a két (különböző magasságú) törzs ágai egy háromszög alakot alkotnak.