az ökológia gazdálkodás lényege, módszere

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

GI
hirdetes
Pinterest logo

KÖVESS MINKET

PINTERESTEN

Az ökológiai termesztés előnyei

Bevett módszer viszont a növénytársítás. A módszer lényege dióhéjban, hogy olyan növényeket ültetünk egymást mellé, melyek segítik egymás fejlődését, távol tartják a kártevőket, illetve optimalizálják a terméshozamot. Emellett alkalmazzák a vetésforgót, a mélymulcsolás technikáját, a szerves trágyát és a komposztálást is. 

A növényvédő szerek közül kizárólag azok használata engedélyezett, melyek káros szermaradékot egyáltalán nem hagynak maguk után, így például a rézgálic oldat. Továbbá a génmódosított (GMO) vetőmagok használata is szigorúan tilos. 

hirdetes

Az ökológiai termelés természet szerető és tisztelő jellegénél fogva szigorú állatjóléti szabványokat alkalmaz. Vagyis a különböző hormonok, antibiotikumok nem használhatók hozamfokozásra és védekezése. Ez is elősegíti a környezet megóvását és a fenntarthatóságot. 

Az ökológiai gazdálkodás szabályai

Az előírt szabályokat a BioKontroll Hungária KFT. ellenőrzi rendkívül szigorú paraméterek szerint. Így organikus élelmiszer, csak az általuk nyújtott tanúsítvány megszerzésével, illetve ennek éves szintű megújításával értékesíthető! 

hirdetes

Miért éri meg ökológiai gazdálkodást folytatni?

Mindenekelőtt rengeteget tehetünk környezetünk és bolygónk megóvásáért, hogy Földünk a következő generációk számára is élhető legyen

Nagymértékben hozzájárulunk egészségünk megőrzéséhez, hiszen meggátoljuk   a különböző növényvédőszer-, műtrágya-, vagy antibiotikum-maradványok felhalmozódását szervezetünkben. 

Számos állami és nemzetközi támogatást vehetünk igénybe mind az átállásos gazdaságokra, mind pedig a már működő organikus gazdálkodásra

Forrás: biokontroll.hu

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-08-26

Természetes vízforrások: Így öntözd kerted ingyen, fenntartható módon

Tudd meg, hogyan használhatod a természetes vízforrásokat, mint a fúrt kút, esővíz vagy patakvíz, a kerted fenntartható és takarékos öntözéséhez.

2024-07-22

Aszály Magyarországon: a csapadékhiány és forróság kihívásai

Az utóbbi években Magyarországot sújtó forró időjárás, aszály egyre súlyosabb problémákat okoz mind a mezőgazdaságban, mind a lakosság hétköznapjaiban.

2024-07-04

Egy nyaralás Balatonfüreden és az agrármunkák összehangolása

Egy nyaralás Balatonfüreden az agráriumban dolgozók számára is különleges élmény. A város lehetővé teszi programjaival és környezetével, hogy fantasztikus napokat töltsenek el itt.

2024-07-04

Másodvetés a kertben - Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor

A júliusi betakarítással még közel sem ért véget a kertészkedés. Pont ilyenkor jön el az ideje a másodvetésnek. Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor.

2024-08-14

Egy igazán hatékony és környezetbarát módszer: a mélymulcsolás technikája

A mélymulcsolás tulajdonképpen talajfelszínen történő komposztálást jelent.Ezáltal nem szükséges ásnunk, locsolnunk, gyomlálnunk vagy műtrágyákat alkalmaznunk.

2024-09-02

A spenót többhullámos betakarítása - így lesz folyamatos a szüret

A spenót többhullámos betakarítása révén hosszabb időn keresztül, szakaszosan szüretelhetünk friss spenótot, biztosítva ezzel a maximális terméshozamot.

2024-09-13

Régi, jól bevált házi praktikák és trükkök a baromfik egészségéért!

A háztáji baromfitartás régi hagyományokkal és jól bevált praktikákkal rendelkezik. Bemutatunk néhány házi praktikát, amik a baromfik egészségét szolgálják.

2024-07-05

Ezekkel a természetes ellenszerekkel tudsz védekezni a földibolhák ellen

Apró lyukak jelentek meg a növényeiden? Látod az apró, ugráló, fekete bogarakat is? Valószínűleg földibolhával van dolgod. Ezek a természetes ellenszerei.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

csírás gabona

a megdőlt, esetleg renden fekvő gabona — főleg a rozs — magja esős időben... Tovább

ivartalanítás

az ivarmirigyek műtéti eltávolítása (hímeknél a herélés, nőstényeknél a miskárolás).... Tovább

Tovább a lexikonra
Agrárjog Állatok Állattenyésztés Érdekességek Gazdaság Környezetgazdálkodás Környezetvédelem Mezőgazdaság Növénytermesztés Növényvédelem oktatás Talajművelés Zöldség