Bevett módszer viszont a növénytársítás. A módszer lényege dióhéjban, hogy olyan növényeket ültetünk egymást mellé, melyek segítik egymás fejlődését, távol tartják a kártevőket, illetve optimalizálják a terméshozamot. Emellett alkalmazzák a vetésforgót, a mélymulcsolás technikáját, a szerves trágyát és a komposztálást is.
A növényvédő szerek közül kizárólag azok használata engedélyezett, melyek káros szermaradékot egyáltalán nem hagynak maguk után, így például a rézgálic oldat. Továbbá a génmódosított (GMO) vetőmagok használata is szigorúan tilos.
Az ökológiai termelés természet szerető és tisztelő jellegénél fogva szigorú állatjóléti szabványokat alkalmaz. Vagyis a különböző hormonok, antibiotikumok nem használhatók hozamfokozásra és védekezése. Ez is elősegíti a környezet megóvását és a fenntarthatóságot.
Az ökológiai gazdálkodás szabályai
Az előírt szabályokat a BioKontroll Hungária KFT. ellenőrzi rendkívül szigorú paraméterek szerint. Így organikus élelmiszer, csak az általuk nyújtott tanúsítvány megszerzésével, illetve ennek éves szintű megújításával értékesíthető!
Miért éri meg ökológiai gazdálkodást folytatni?
Mindenekelőtt rengeteget tehetünk környezetünk és bolygónk megóvásáért, hogy Földünk a következő generációk számára is élhető legyen
Nagymértékben hozzájárulunk egészségünk megőrzéséhez, hiszen meggátoljuk a különböző növényvédőszer-, műtrágya-, vagy antibiotikum-maradványok felhalmozódását szervezetünkben.
Számos állami és nemzetközi támogatást vehetünk igénybe mind az átállásos gazdaságokra, mind pedig a már működő organikus gazdálkodásra
Forrás: biokontroll.hu