Minden, amit a díszhagymáról tudni érdemes

Kertjeink kimagasló szépségei – ismerd meg Te is a díszhagymákat

TK, ZH
hirdetes

A díszhagymák kertjeink olyan elterjedt növényei, melyeket egyáltalán nem haszonnövényként ültetünk, mégis, lila „labdáikkal” remekül mutatnak területeinken. Mostani cikkemben ismerjétek meg ezeket a mutatós növényeket!

Díszhagyma

A díszhagymák az allium nemzetséghez tartoznak, évelő növények. Rendkívül változatos formákban találkozhatunk velük, a különbségek megjelenhetnek akár színvilágukban, akár méretükben. Egy dolog viszont közös bennük – mind kora nyaranta hozzák meg első virágaikat.


Röviden a díszhagymáról


A növény eredetileg Közép-Ázsiából származik, nincsennek nagyobb igényei.


Mint már említettem a díszhagyma rendkívül változatos tud lenni – akadnak egészen alacsony, törpe növésű darabok, de vannak köztük olyanok is, akik képesek másfél méter magasra megnőni – és mind között pedig találhatsz hatalmas, gömb virágzattal rendelkezőeket.
Virágzásuk általában az ősszel ültetett hagymáknak tavasz végére és nyár elejére tehető, ekkor jelennek meg tömött, tűpárna szerű virágaik – pont abban az időszakban, amikor a tavasszal nyíló növények már elvirágoznak, de a nyári virágzáshoz még a legtöbb virágnak korán van.

hirdetes


Nevelésük rendkívül egyszerű, csupán egy-két dologra érdemes odafigyelni velük kapcsolatban. Ezek közül az első, hogy talajuk mindenképpen jó vízáteresztő képességgel rendelkezzen. Amennyiben pedig kiválasztod helyüket, preferáld a napos, világos területeket.


A díszhagymáknak nincs különösebben nagy vízigényük, ugyanakkor érdemes rendszeresen, mértékkel öntözni növényeid. Fokozottan figyelj oda, hogy elkerüld a túlöntözést, ugyanis ez növényednek többet árthat, mint segíthet. Ahogy a díszhagymák június-július környékén elvirágoznak, virágaikat vágd le, majd leveleit hagyd elszáradni.


A hagymákkal évekig nem kell majd foglalkoznod, nem kell őket felszedned, nyugodtan egy helyen maradhatnak huzamosabb időn keresztül. Ez segít majd elérni növényednél, hogy nem csak erős, de szép, egészséges virágokkal örvendeztessenek meg évről évre.

 

Amennyiben érdekel cikkünk folytatása, lapozz!
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-12-20

5 lenyűgöző arborétum télen Magyarországon

Fedezd fel Magyarország legszebb téli arborétumait, és élvezd a természet csodáit! Ismerd meg az Andrássy út melletti Callas House szállást is!

2024-12-10

Hogyan lesz piros a mikulásvirág? Tippek a virágoztatáshoz

A mikulásvirág nemcsak karácsonyi dísz, hanem a téli otthonod színpompás dísze – tudd meg, hogyan varázsolhatod pirossá! Fedezzük fel a gondozás részleteit.

2024-12-07

Öreg karácsonyi kaktusz? Mutatjuk, hogyan fiatalíthatod meg

Egy öreg karácsonyi kaktusz az évek során elveszítheti formáját, kevésbé lehet virágzó. megmutatjuk a fiatalítás technikáit az öreg karácsonyi kaktusznál.

2024-12-11

A legnépszerűbb karácsonyi cserepes virágok bemutatása és gondozása

Merülj el a karácsonyi cserepes virágok varázslatos világában, és ismerd meg, hogyan hozhatnak ünnepi fényt otthonodba. Eközben gondozásukról is olvashatsz.

2024-12-12

Agyaggolyók a növénygondozásban: Minden, amit tudnod kell

Az agyaggolyók nemcsak egyszerűek és praktikusak, de valódi segítséget nyújtanak a növények egészséges fejlődésében – fedezd fel, hogyan használhatod őket!

2024-12-07

A legszebb orchidea fajták: ezeket add ajándékba idén karácsonykor

Fedezd fel a legszebb orchidea fajtákat, amelyek idén karácsonykor is tökéletes ajándékok lehetnek, és örömet szerezhetsz velük minden növénykedvelőnek!

2024-12-05

Vágott vagy földlabdás karácsonyfa? Így válassz a szakértő szerint

Vágott vagy földlabdás karácsonyfa? Segítünk dönteni, hogy idén is tökéletes legyen az ünnepi hangulat – fedezd fel mindkét opció előnyeit és hátrányait!

2024-11-20

Téli kerti munkák: Hogyan gondozzuk kertünket a hideg hónapokban?

A téli kerti munkák célja, hogy kertünk egészségesen és készen várja a tavaszi megújulást. A tél közeledtével nézzük át a legfontosabb teendőket a kertben.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

bioszintézis

az élő szervezetekben előf. vegyületek (pl. fehérjék, szénhidrátok, zsírok) előállítása... Tovább

aromás szénhidrogének

váltakozó egyes és kettős kötéseket tartalmazó hattagú, csak szénatomokból felépített... Tovább

Tovább a lexikonra
dísznövény Érdekességek Házi kert