Minden, amit a díszhagymáról tudni érdemes

Kertjeink kimagasló szépségei – ismerd meg Te is a díszhagymákat

TK, ZH
hirdetes
Díszhagyma

Hogyan érdemes elültetned díszhagymád?


A díszhagyma ültetésére az ideális időszak az ősz, azon belül is első sorban a szeptember, október. Amennyiben ekkor ez megtörténik, késő tavasszal már megjelenhetnek a növényen az első virágok.


A különböző fajoknál a hagyma eltérő méretű lehet, mégis a legcélszerűbb úgy meghatározni az ültetésnek a mélységét, hogy a hagyma magasságának számát megszorzod hárommal. Példának okáért, ha a hagyma 5 centiméter, akkor azt majd megközelítőleg 15 centiméter mélyre érdemes ültetned a megfelelő begyökerezés és fejlődés érdekében. Ugyanakkor mindenekelőtt a talajt érdemes előkészíteni, meglazítani, átgereblyézni.


A hagymák fajai nem csak az ültetés mélységét, de távolságát is meghatározzák. Ehhez elsősorban a növény szempontjából az lesz a kritérium, hogy milyen magasra nő majd kifejlett példányként. A kisebb termetű fajoknál elég csupán 5 – 6 centiméter távolság, még a nagyobb, magasabb fajok esetében érdemes akár 25 centiméteres helyet is kihagyni.

hirdetes


Mint már említettem a hagymákat nem kell majd évente felszedni, ugyanakkor 5 évente viszont érdemes – ekkor pedig igyekezzünk hűvös, sötét helyen pihentetni őket.


Az óriás díszhagyma gondozása


Eredendően a Himalájából származó növény, nagyobb termetű, akár másfél méteres is lehet, évelő, hagymás. Akár önmagában elültetve is szép látványt nyújthat.


Gondozása neki is egyszerű, könnyen nevelhető növény. Fényigénye magas, így árnyékos helyre semmiképp se végezzük el ültetését. Emellett, mivel virágzása – ami a nyár első felére tehető – után a növény zöld részei visszahúzódnak a hagymába, érdemes más növényekkel társültetni, hogy azok majd képesek legyenek pótolni az ott keletkezett űrt. Talaj szempontjából nincsenek különösebb igényei, mégis a tápanyagban gazdag darabok az ideálisak számára.


Amennyiben szaporítani szeretnék, azt célszerű hagymával tenni – ha ez magról történik meg, akkor 4 – 5 évet kell majd várni első virágzására.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-12-20

5 lenyűgöző arborétum télen Magyarországon

Fedezd fel Magyarország legszebb téli arborétumait, és élvezd a természet csodáit! Ismerd meg az Andrássy út melletti Callas House szállást is!

2024-12-10

Hogyan lesz piros a mikulásvirág? Tippek a virágoztatáshoz

A mikulásvirág nemcsak karácsonyi dísz, hanem a téli otthonod színpompás dísze – tudd meg, hogyan varázsolhatod pirossá! Fedezzük fel a gondozás részleteit.

2024-12-07

Öreg karácsonyi kaktusz? Mutatjuk, hogyan fiatalíthatod meg

Egy öreg karácsonyi kaktusz az évek során elveszítheti formáját, kevésbé lehet virágzó. megmutatjuk a fiatalítás technikáit az öreg karácsonyi kaktusznál.

2024-12-11

A legnépszerűbb karácsonyi cserepes virágok bemutatása és gondozása

Merülj el a karácsonyi cserepes virágok varázslatos világában, és ismerd meg, hogyan hozhatnak ünnepi fényt otthonodba. Eközben gondozásukról is olvashatsz.

2024-12-12

Agyaggolyók a növénygondozásban: Minden, amit tudnod kell

Az agyaggolyók nemcsak egyszerűek és praktikusak, de valódi segítséget nyújtanak a növények egészséges fejlődésében – fedezd fel, hogyan használhatod őket!

2024-12-07

A legszebb orchidea fajták: ezeket add ajándékba idén karácsonykor

Fedezd fel a legszebb orchidea fajtákat, amelyek idén karácsonykor is tökéletes ajándékok lehetnek, és örömet szerezhetsz velük minden növénykedvelőnek!

2024-12-05

Vágott vagy földlabdás karácsonyfa? Így válassz a szakértő szerint

Vágott vagy földlabdás karácsonyfa? Segítünk dönteni, hogy idén is tökéletes legyen az ünnepi hangulat – fedezd fel mindkét opció előnyeit és hátrányait!

2024-11-20

Téli kerti munkák: Hogyan gondozzuk kertünket a hideg hónapokban?

A téli kerti munkák célja, hogy kertünk egészségesen és készen várja a tavaszi megújulást. A tél közeledtével nézzük át a legfontosabb teendőket a kertben.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

klórozott szénhidrogén típusú rovarölő szerek

a szerves hatóanyagú szintetikus rovarölő szerek elsőként bevezetett csoportja. Nevüket onnan... Tovább

genetikus talajosztályozás

a talajokat a fejl.-történetük során végbement fiz., kém. és biol. folyamatok jellege... Tovább

Tovább a lexikonra
dísznövény Érdekességek Házi kert