A hóvirág a tavasz egyik legelső, és kétségkívül a legszebb hírnöke, szerencsére az Alcsúti Arborétumban minden évben gyönyörködhetünk benne, ugyanis itt található az ország legnagyobb hóvirágmezője, nézzük, mikortól érdemes ellátogatni ide!
Egész pontosan 2019. március 1-től érdemes ellátogatni az Alcsúti Arborétumba, ezt az arborétum honlapjáról tudtuk meg. Csodálatos élményben lehet azoknak részük, akik kora tavasszal megtekintik a botanikus kertet, és megfigyelik ezeket a különleges, egyedi látványt nyújtó hóvirágokat. Március 1-től a hét minden napján nyitva lesz az arborétum, 10 órától egészen este 18 óráig, arra viszont felhívják a figyelmet, hogy a hóvirágok nyílása erősen időjárásfüggő, tehát változhat a hóvirágünnep kezdési időpontja (erről természetesen a közösségi médiaoldalakon, és a honlapon is értesítik a látogatókat).
Az arborétum vezetősége arra kéri az autóval érkezőket, hogy inkább Felcsúton, a Pancho Arénánál parkoljanak, mivel ott rengeteg parkolóhely van. Onnan a Vál-völgyi kisvasúttal lehet megközelíteni a hóvirágmezőt, ami már magában is különleges élmény. A felnőtteknek 1050 forintot kell fizetniük a belépésért, a kedvezményes ticket 700 forintba kerül (nyugdíjasok, diákok, Természetbarát Turista Kártyával rendelkezők, arany fokozatú TKM igazolvánnyal rendelkezők, két-, vagy többgyermekes családok).
Regisztráció nem szükséges, fotózni lehet, készpénz viszont vigyetek magatokkal, mert se bankkártyával, se Szép kártyával, se Erzsébet kártyával nem lehet fizetni! Arra is felhívják a figyelmet, hogy vihar esetén az arborétum kapui zárva maradnak, havazás esetén pedig fehér lepel borítja a nyíló hóvirágokat. Kerékpárral az arborétum területén közlekedni tilos, és ugyancsak tilos háziállatokat bevinni!
Amit bizonyára mindenki tud, de azért elmondom, hogy a hóvirág 2005 óta védett növény, melynek természeti értéke 10 000 forint, egyetlen szál letépése is pénzbírságot von maga után. A virágzás egyébként négy-öt hétig tart, de érdemes minél hamarabb megtekinteni az arborétumot, nehogy lekéssetek róla. A következő oldalon bemutatom nektek kicsit közelebbről az Alcsúti Arborétumot, érdemes lapozni egyet!
Forrás: Fotók: Wikimédia