Elképesztő magyar világrekord, amire igazán büszkék lehetünk!

Magyar világrekord született, amire tényleg büszkék lehetünk!

hirdetes

Nagyon sikeres évet zártunk 2016-ban, kevesen tudják, de egy nagyon szép világrekord is áll Magyarország neve mellett, a most következő cikkből megtudhatod a részleteket te is!

Elképesztő magyar világrekord, amire igazán büszkék lehetünk!

A magyar agrárium éve volt 2016

Hihetetlenül sikeres évet zárt 2016-ban a magyar agrárium, ugyanis több termesztett növény is rekord közeli termést produkált. Egészen mostanáig nem láthattunk pontos adatokat, de most lehull a lepel, megtudhatjuk azt, hogy konkrétan mekkora napraforgóterméssel lettünk világelsők a tavalyi évben!

Búzatermesztés 2016-ban

2015-höz képest 1,1 százalékkal nagyobb területen, összesen 1040 hektáron termesztettek búzát a hazai gazdálkodók, hektáronként 5,4 tonnás termésátlagot sikerült produkálni, tehát 5,592 millió tonna termés született!

Kukoricatermesztés 2016-ban

A búzával szemben itt visszaesést figyelhetünk meg, a termőterület nagysága 11 százalékkal csökkent. Ami viszont jó hír, hogy 8,6 tonnás termésátlagot sikerült produkálni hektáronként, ez pedig 49 százalékos emelkedést jelentett a 2015-ös évhez képest! Köszönjük szépen az időjárásnak, bízunk benne, hogy 2017-ben is kegyes lesz hozzánk! A következő oldalon elmondom, miben lettünk világelsők!

hirdetes
Elképesztő <a class="autolinkeles" title="mag" href="https://www.agraroldal.hu/mag-kifejezes.html">mag</a>yar világrekord, amire igazán büszkék lehetünk!

Repcetermesztés 2016-ban

A repce termőterülete 16 százalékkal lett nagyobb az előző évhez képest, ráadásul 50 százalékkal több termést sikerült learatni, hektáronként 3 440 kilogrammal többet!

Világrekord napraforgó termesztés 2016-ban!

A napraforgó termesztő gazdák nem számítottak arra az év elején, hogy ennyire kiemelkedő évet fognak produkálni mind termésátlag, mind össztermés szempontjából. A 2016-os évben összesen 642 000 hektáron termesztettek napraforgót, ez 4,2 százalékos növekedést jelentett 2015-höz képest. Az össztermés még jelentősebb mértékben nőtt, 22 százalékos emelkedést figyelhetünk meg a 2015-ös évhez képest, összesen 1,9 millió tonna termény került le a táblákról. Ezzel az eredménnyel pedig mi termeltük a legtöbb napraforgót az Európai Unióban! És még nincs vége! A hektáronkénti 2 950 kilogrammos termésátlag 2016-ban világrekordnak számít! Van mire büszkének lennünk tehát! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

halakra veszélyes növényvédő szerek

a —>növényvédő szereket négy halveszélyességi csoportba sorolják: halakra kifejezetten... Tovább

11/2007. (II. 20.) FVM rendelet

a takarmányok elõállításáról, forgalomba hozataláról és felhasználásáról szóló 2001.... Tovább

Tovább a lexikonra
Mezőgazdaság Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem