Földünk, természetünk tele van furcsábbnál furcsább élőlényekkel, növényekkel. Ebben a cikkben bemutatjuk a tíz legérdekesebb állatot, melyek alakjukkal, életmódjukkal váltak egyedivé.
Lapozz tovább és ismerd meg a világ 10 legérdekesebb állatát
Hatalmas bajusszal rendelkezik, mely fenségesen csüng alá, így tiszteletre méltóan utánozza a kínai mandarinok bajuszát. A császár jelzőt annak köszönheti, hogy először felfelé álló bajusszal tömték ki, mivel a mester soha nem látott még élő példányt, így pedig nagyon hasonlított II. Vilmos császár bajszára. Később korrigálták ezt a hibát, de ekkora már elterjedt a császár előnév.
Hatalmas méretű, nem nyújt túl szép látványt, viszont nagyon érdekes, hogy nőhetett meg ekkorára. Leginkább egy tengerimalac nagyságú csótányra hasonlít, valójában viszont egy kitinpáncéllal borított állat, mely a garnélarákokkal és tarisznyarákokkal áll közeli rokonságban. Dögevő állatok, az óceán mélyén barangolnak, többnyire elpusztult állatokkal táplálkoznak.
Costa Rica partjain fedezték fel ezt a különleges rákfajt, mely ollóin maga tenyészti a táplálékát. Nevét onnan kapta, hogy ollós végtagjait szőr borítja, a sörtéken pedig baktériumokat tenyészt, a rák pedig ezekkel táplálkozik: fésűszerű szájszervével takarítja be őket.
Dél-Amerikában él, ezen belül előfordul Brazíliában, Venezuelában, Guyanában és Suriname-ban. Kis méretű majmok hosszú farokkal. Durva szőr fedi testüket. Az arcukat fehér szőr borítja, a fejükön pedig csukja szerű bozont van. Esőerdők lakói, fákon élnek, csak ritkán jönnek le a fáról. Ágak alkotta fészekben alszanak. Ezek a majmok gyümölcsevők, kis mértékben fogyasztanak virágokat, rovarokat is.
Mélytengeri ragadozóhal, kis méretűek, ám hatalmas szájjal és elképesztő fogsorral rendelkeznek, fogai nem férnek bele a szájába, ehelyett felnyúlnak egészen a szeméig. Ezekkel az agyarakkal nyársalja fel áldozatait, amikor gyorsan úszik, gyomra akár kétszeresére is kitágulhat. Apró halakkal, garnélákkal, tintahalakkal táplálkozik.
Egyedi megkülönböztető ismérve a hímek megnagyobbodott, esetenként 17-18 cm-nél is hosszabb orra. A nőstények és a fiatalabbak orra kisebb, felálló. Az egyik legnagyobb fán élő majom, a hím 70-80, a nőstény 55-65 cm-re is megnőhet. Elsősorban növényekkel táplálkoznak.
Méretét tekintve nagyjából 15 cm hosszú, kb. 1000 méter mélyen él a tengerben. Úgy is néznek ki és úgy is viselkednek, mint a meztelen csigák, az óceán fenekén leülepedett anyagokkal táplálkoznak.
Egy igen ritka tojásrakó emlős Pápua Új-Guineában. A kacsacsőrű emlős rokona, a föld alatt él, ahol csőszerű orrát arra használja, hogy olyan gerinctelen állatok után kutasson, mint a férgek illetve a rovarlárvák. Fogakkal nem rendelkezik.
Leginkább egy apró kengurura hasonlít, hosszú farkát és hátulsó lábait használja ugrásra. A Góbi-sivatagban él, veszélyeztetett rágcsáló. Nagyjából háromszor akkora fülei vannak, mint a feje, főként rovarokkal táplálkozik.
Szokták nevezni a világ legszomorúbb állatának is nevezik. Húsa egyfajta kocsonyás massza, melynek sűrűsége kisebb, mint a vízé. Ez lehetővé teszi számára, hogy energiaveszteség nélkül a tengerszint fölé lebegjen. Egész nap a tenger fenekén egy helyben lebegve várja, hogy a táplálék az útjába kerüljön, ekkor száját kitátja, és hagyja, hogy beleússzon. Főként apró rákokat, tengeri csillagokat, korallféléket eszik.