6. Albany viperák
Dél-Afrikában találhatók a kritikusan veszélyeztetett Albany viperák, ami egy törpe viperafaj. Mindössze 17 ismert feljegyzéssel rendelkezik, és az egyetlen ismert élőhelyük veszélyben van a külszíni bányászat, szélerőművek és úthálózat fejlesztések miatt. Sürgősségi felmérések folynak annak érdekében, hogy megtalálják és megvédjék a fennmaradó populációkat. Az érintett területek földtulajdonosait arra kérik, hogy vállaljanak együttműködést a dél-afrikai természetvédelmi hatóságokkal a hosszú távú védelem érdekében.
7. Csótány egérfarkú pele
Az intenzív keresések ellenére a csótány egérfarkú pele egyetlen ismert élőhelyei délnyugat-Bulgáriában találhatók. Ez Európa egyik legkevésbé ismert és legritkább rágcsálója. Ezek a pelék nyitott és félig nyitott élőhelyeken élnek, ahol régi fák és kevés mezőgazdasági tevékenység található, ami még mindig gyakori Délkelet-Európában. Az élőhelyük azonban egyre inkább veszélyben van, akár az intenzív mezőgazdasági földekké alakítás miatt, akár a nem művelt területek zárt erdővé válása miatt. Mivel évente legalább hat hónapig hibernálnak, ezek az állatok csak annyi ideig aktívak, hogy egyetlen almot hozzanak létre évente.
8. Bawean varacskos disznók
Az indonéziai Bawean-szigeten találhatók a Bawean varacskos disznók is a 10 legritkább állatfaj közé tartoznak, hiszen számuk mindössze néhány száz lehet. Szorosan rokonok a jávai varacskos disznóval, de valójában egy külön faj, amely valószínűleg körülbelül 160 000 évvel ezelőtt vált el. Indonéziában hatalmas probléma az erdőirtás; Baweanon mindössze az eredeti erdő 10%-a maradt meg. Mivel a disznók élelemért kutatnak az erdő biztonságán kívül, konfliktusba kerülnek az emberekkel, akik kártevőknek tekintik őket. Munkálatok folynak annak érdekében, hogy csökkentsék a terméskárokat, miközben elősegítik az együttélést a helyi közösségekkel.
9. Aranylangurok
A világ 25 legveszélyeztetettebb főemlőse közé tartozó arany langurok száma Bhutánban akár 60%-kal is csökkent. Az egyetlen másik ismert populáció Észak-Indiában, Asszámban él. Fekete kezeik és arcaik élesen kontrasztban állnak krémszínű bundájukkal, amely aranyszínűen ragyog a napfényben. Félméteres farkukkal tökéletesen alkalmazkodtak a fákhoz. Az erdeik azonban nagyon széttagoltak, ami miatt az úttestek különösen nagy fenyegetést jelentenek. Az erdőtelepítés és az innovatív, állatbarát hidak használata újra összekapcsolja a korábban elszigetelt csoportokat.
10.Sziámi krokodilok
A kritikusan veszélyeztetett sziámi krokodilok egykor Délkelet-Ázsia nagy részén elterjedtek voltak. Ma már élőhelyük 99%-áról eltűntek, és az érett sziámi krokodilok összlétszámát körülbelül 250-re becsülik a vadonban. A faj annyira ritka, hogy csak a kambodzsai Kardamom-hegységben véletlenül újrafelfedezett egyedeknek köszönhetően léteznek még ma is. A munkálatok folytatódnak ugyanebben a hegyvidéki régióban, ahol mintegy 400 000 hektárt védtek meg a krokodilok megőrzése érdekében. A faj továbbra is a világ egyik legritkább hüllője, aminek a populációja nagyon lecsökkent az élőhelyvesztés, az agrárterületek terjeszkedése, a folyamatos orvvadászat, a halászhálókban való véletlen belegabalyodás és a vízierőművek építése miatt.