A hosszantartó száraz vagy hűvös időszakok súlyos kárt tehetnek a titánbuzogányban. Ügyelj rá, hogy az alábbi körülmények között növekedhessenek!
Hőmérséklet és páratartalom
A titánbuzogány felelősségtudatos nevelése valóban komoly feladat. A páratartalom 80% kell legyen, a levegő hőmérséklete pedig lehetőleg 24°C felett. A 16°C-ot még úgy ahogy megtűri, egy rövid ideig de jobb elkerülni az ilyen hűvös levegőt körülötte.
Élettér
A titánbuzogány élettere elég tágas kell legyen, hogy a hosszú évek elteltével képes legyen befogadni a teljes méretű növényt – a levélszára kár 3 méter magasra is megnőhet! A rovaroktól nem kell igazán tartanod, azonban a gyökérfertőzések könnyedén végezhetnek növényeiddel. Ügyelj rá, hogy ne öntözd túl, és hogy mindig óvatosan bánj a hagymagumóval!
Fényigény
A titánbuzogánynak sok fényre van szüksége, de a déli forró napsütést már nem igazán kedveli, így a félárnyék a legideálisabb számára. Ilyen körülmények között nőnek a trópusi erdők alacsonyabb szintjein, ahová a sűrű lombozatok nem sok közvetlen fényt engednek be. Ezek a növények természetes fény mellett nőnek a legjobban. Ha plusz világítás mellett vagy kénytelen nevelni őket, akkor a legjobb eredmények érdekében igyekezz minél több napfényt is biztosítani nekik.
Öntözés
Fontos, hogy megfelelően locsold titánbuzogányodat. Két öntözés között hagyd kiszáradni a talaj felszínét, de ne az egész cserép talaját. E mellett persze ügyelned kell arra is, hogy ne áraszd el növényedet. A trópusi erdők talaja laza és nyitott, tehát még a heves esőzéseket is képes jól elvezetni (de a növényeknek mindig marad elegendő belőle). Ezt a természetes egyensúlyt kell évekig fenntartanod titánbuzogányod alatt.
Átültetés
A titánbuzogány egy óriási növény, amit fokozatosan egyre nagyobb és nagyobb cserepekbe kell átültetni. A hagymagumó, a levélnyél, és a pálmafaszerű levelek minden évben egyre nagyobbra nőnek. Télen nyugalmi időszakba szenderedik – ilyenkor a levelek és a levélnyél természetes módon elhervadnak és elrohadnak. A hagymagumó egy-két hónapig pihen a talajban, majd a következő szezon kezdetével egy új, előzőnél nagyobb levélnyelet növeszt.
Az átültetést ez alatt a nyugalmi időszak alatt érdemes megkezdeni, miután a levélnyél és a levelek elhervadtak. A hagymagumóról le kell mosni a rátapadt talajt, majd áthelyezni a gumót egy új, nagyobb cserépbe, ahol tovább növekedhet a következő szezonban. Amikor a hagymagumó eléri a 18-22 kilós súlyt, egy virágot kezd el növeszteni a megszokott levélnyél helyett. Ekkortól beszélhetünk kifejlett titánbuzogányról.
Trágyázás
Méretéhez képest a titánbuzogány étvágya nem mondható éppen rendkívülinek. Mérsékelt mennyiségű trágyázást igényel, kiegyensúlyozott összetételű készítményből a növekedési időszak elejétől egészen annak végéig. Ősszel fokozatosan csökkenteni kell az egyébként sem számottevő mennyiséget. Valójában elég mindössze néhány alkalommal felvinni egy adagot a talaj felszínére valamilyen organikus trágyából. Amennyiben folyékony készítményt használsz, egy egész keveset feloldhatsz belőle az öntözővízben, hogy minden locsoláskor kapjon belőle amíg év közben növekszik.