10 kulcslépés, hogyan neveld kutyusod

10 aranyszabály kutyád neveléséhez

TK, GE.
hirdetes
Sikeres kutyanevelés

6.    A hatásos büntetés


A jutalmazás mellet ugyanakkor néha érdemes megbüntetni kedvencünket, amennyiben rosszat csinál. Az erőszak természetesen itt sem megoldás, sőt, csak növelni fogja kutyánkban a stresszt, még jobban elvesztheti kontrollját.


A hatásos büntetés tehát a figyelmen kívül hagyás. Amennyiben tehát kutyusod szófogadatlan, hagyd figyelmen kívül és törődj a saját dolgoddal. Amennyiben valami szörnyű dolgot tett, az is megoldás lehet, ha magára hagyod egy rövid ideig – egy külön szobában például.


7.    Rendszeres sétáltatás


A sétáltatás nagyon fontos kutyád szemében, még akkor is, ha nagy kerttel rendelkezel – ebednek látnia kell a körülötte lévő világot.


A séta időtartamának a kutyád korához kell igazodnia. Például, egy 6 hónapos kutyus megelégszik egy 30 perces sétával, de ahogy egy éves lesz, már valószínűleg többre lesz szüksége.

hirdetes


Egy felnőtt kutyának egy átlagosan másfél órás sétát igényel napi szinten.


8.    Szánj időt arra, hogy játssz vele


A játék egy fontos lépés ahhoz, hogy kötődjetek egymáshoz. Ez az a pont, amikor le tudod fektetni tanításának alapjait, ilyenkor négylábú barátunk mindenképpen Rád fog figyelni.


Arra viszont ügyelj, hogy ne egy órán keresztül szaladgáltasd kutyád egy labda után, ugyanis azzal képesek vagyunk őt túlpörgetni. Egy átlagosan 10 – 15 perc elég neki, a többi időben érdemes más szórakozást keresni számára.


9.    Szocializáld kutyusod


A kutya egy társas lény, így érdemes más kutyákkal is megismertetnünk, ezzel segítve mentális jólétét és pozitív tanítását.
Ezt megteheted azzal, ha például többen sétáltatjátok együtt kedvenceiteket. A kiskutyák számára egy kutyaiskola is jó megoldás lehet, ahol együtt tanítják majd be többüket.


10.     Vigyázzunk kutyánk egészségére


Egy egészséges kutya sokkal fogékonyabb a tanulásra is. A kötelező oltások, melyek követik életkorukat elengedhetetlenek, így érdemes már az állat első hónapjaiban felkeresni egy állatorvost. 


Otthon rendszeresen fürdessük őket, illetve ekkor azt is ellenőrizzük, hogy nem történt-e vele valami látható baleset.


Végül gondoljon a féregtelenítőkre, és a kártevők elleni védekezésre – ezek is létfontosságúak kedvenced egészségéhez!
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes


Tovább a Lexikonhoz

110/2008. (VIII. 30.) FVM rendelet

A sertés ágazatban igénybe vehetõ állatjóléti támogatások feltételeirõl szóló 140/2007.... Tovább

kén (S)

a periódusos rendszer VI. a. oszlopába tartozó, sárga színű, a természetben elemi állapotban... Tovább

Tovább a lexikonra