A központi oszlop kialakítása és a zsák feltöltése
Első lépésként helyezz egy sekély réteg talajkeveréket a zsák aljába, majd helyezd rá a joghurtos dobozt (vagy hasonló konzervdobozt), és töltsd meg azt kavicsokkal. Lapátolj még több talajt a kavicsokkal teli joghurtos doboz köré, és töltsd fel a zsákot egészen a doboz éléig. Amint a talaj eléri a doboz tetejét, óvatosan húzd egy kicsit feljebb úgy, hogy a kavicsok a helyükön maradjanak.
Ezután töltsd fel újra kavicsokkal, lapátold körbe talajjal, húzd feljebb, tölts bele kavicsokat, stb. és így tovább, amíg a zsák tele nem lesz talajjal, és a közepén ki nem alakul egy kavicsoszlop. Ez az oszlop biztosítja majd a talaj vízelvezetését és a víz szétosztását az egész zsákban. A joghurtos doboz helyett PVC csövet, vagy valamilyen hengerré tekerhető, tartós anyagot is felhasználhatsz a kavicsok betöltésére.
A felső réteg elültetése
Ez a lépés magától értetődő: nincs más dolgod, mint elültetni néhány növényt a zsák tetejébe. Ide érdemes helyezni a gyökérzöldségeket.
Az oldalak elültetése
Most jön az érdekesebb (és valamivel körülményesebb) rész. Vágj egy kis rést a zsák oldalába, és helyezd bele óvatosan palántádat. A vágást érdemes egy fejére fordított T formájában elvégezni, hogy könnyedén eltávolíthass egy kevés talajt a zsákból, aminek a helyére beállíthatod a palántát. Ezekbe oldalsó résekbe inkább leveles zöldségeket és fűszernövényeket érdemes ültetni.
Ügyelj rá, hogy a növények ne kerüljenek túl közel egymáshoz, hogy gyökereiknek ne kelljen versengeniük a vízért, a tápanyagokért és a levegőért. Az öntözés a kavicsoszlopon keresztül történik majd, ennek gyakoriságát pedig az ültetett növények vízigénye határozza meg. Helyezd a zsákot napos helyre (ha a növények azt igénylik), és kész is!