Adunk néhány hasznos tippet kezdő és haladó zöldségtermelőknek

24 fantasztikus tipp kezdő és haladó zöldségtermelőknek

Szélesi Ferenc
hirdetes
Tippek zöldségtermelőknek

A rovarok ki nem állhatják a fokhagymát, vöröshagymát, metélőhagymát és a krizantémot. Még ha nem is akarjuk termeszteni őket, érdemes néhányat elültetni kertünk bizonyos pontjain, hogy távol tartsuk a kártevőket.

A műanyag tejeskannák, üdítős palackok és más műanyag tárolók egy kis plusz védelmet nyújtanak a növényeknek a fagy elől.

Ha szeretnénk ellenállóbb, erősebb borsókat termeszteni, akkor érdemes őket házon belül elültetni, ugyanis itt sokkal gyorsabban kicsíráznak és ellenállóbbak lesznek a kártevőkkel és betegségekkel szemben.

Ha odafigyelünk táptalajunk egészségére, akkor egészségesebb, erősebb növényeket termeszthetünk benne, amik ellenállóbbak a különböző veszélyforrásokkal szemben, így pl. a káros rovarirtón is spórolhatunk.

A földigiliszták sokkal jobban kedvelik az organikus, természetes trágyákat és táptalaj-kiegészítőket. Minden zöldségeskertben szívesen látják a földigilisztákat, mert levegősebbé teszik a táptalajt és egyéb hasznos dolgokat is elvégeznek. 

hirdetes

A kovaföld nagyszerű természetes rovarriasztó – ez a dörzsölő jellegű fehér por sebeket ejt a rovarok testén, de a meztelencsigákat is elzárhatjuk vele zöldségeinktől.

Bizonyos zöldségeknek jót tesz az első fagy. Ilyenek például a fodros kel, káposzta, pasztinák, répák és a bimbós kel.

Ha paradicsomot ültetünk át, akkor a szárukat egészen a legalsó levelekig érdemes betakarni táptalajjal. Ez serkenti a gyökerek fejlődését és egészségesebb, erősebb paradicsomunk lesz.

Az egészséges táptalaj vonzza a mikróbákat, földigilisztákat és egyéb apró élőlényeket. Az ilyen hasznos organizmusoknak köszönhetően ellenállóbbak, erősebbek lesznek növényeink.

Összesen öt százalékkal több organikus anyag (komposzt) megnégyszerezheti a talaj víztartó képességét. 

Minden növénynek megvan a kedvenc helye. Érdemes olyanokat termeszteni, amik a mi éghajlatunkban érzik magukat a legjobban.

Kora reggel öntözzük a növényeket, hogy elkerüljük a különböző gombás megbetegedéseket, amik a nagy páratartalmú levegőt kedvelik.

Ha helyszűkében vagyunk, a fokhagyma, póréhagyma és a mogyoróhagyma akár kisméretű tárolókban is termeszthető. Kevesebb természetes kártevő érdeklődik utánuk és gyökereiknek nincs nagy helyigényük.

A túlöntözés károsabb az alulöntözésnél. Könnyebb egy kiszáradófélben lévő növényt újjáéleszteni, mint kiszárítani az elárasztott, fuldokoló gyökereket.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Tamási Körzeti Földhivatal

Földhivatal Körzeti Földhivatal Cím: Tamási Szabadság u. 54. 7090 Magyarország Tovább

alapszabály

okirat, amely a tsz-ek létrejöttét és működésének feltételeit tartalmazza. Törvényes... Tovább

Tovább a lexikonra
Zöldség