Ha zöldhagymát vásárolsz, levágod a végét, ki ne dobd! Ahelyett, hogy a szemetedet gyarapítod, gyarapíthatod a friss hagymáid számát is, hiszen friss hagymát nevelhetsz belőle egy pohár víz segítségével!
Zöldhagyma konyhai maradékból
A „fürtös hagymaként” is ismert zöldhagyma csomókban nő, és fiatalon szüretelik. Az újhagymával és a medvehagymával ellentétben a zöldhagyma alaplemezén nincs nagy, duzzadt gumó. A zöldhagyma fehér alapja csípős, borsos ízű, míg a leveles, zöld részei füves, friss ízűek. A zöldhagymát, más néven mogyoróhagymát vagy újhagymát olyan gyökérvéggel árulják, amelyet mindig le kell vágni, mielőtt a zöld szárat és a vékony fehér hagymát felhasználnánk a receptekben, de ne feltétlenül kell kidobni is! De tudtad, hogy ösztönözheted a gyökérvégeket, hogy új zöldhagymát növesszenek? Megmutatjuk, milyen egyszerű (majdnem) végtelen mennyiségű friss zöldhagymát újratermeszteni a konyhai maradékból. Csak egy csokor zöldhagymára, egy üvegre és friss vízre van szükséged!
Miért érdemes újratermeszteni a zöldhagymát?
Ha otthon újratermeszted a zöldhagymát, akkor azzal nemcsak pénzt takaríthatsz meg, hanem még az ételpazarlást is csökkentheted, ami elég nagymértékű így is a világban. A friss zöldhagyma különösen gyorsan és egyszerűen termeszthető otthon, és tényleg semmilyen speciális tudást, képzettséget, odafigyelést nem igényel. Ha a zöldhagyma fehér szárát egy csésze vízbe helyezzük napos helyre, akkor öt napon belül új zöldhagyma teremhet. nem viccelünk! Konkrétan évekig nem kell ezzel a módszerrel zöldhagymát vásárolnod, hiszen mindig lesz mit újratermesztened! Ez egy bolondbiztos projekt, amely a gyerekeket és a felnőtteket egyaránt lenyűgözi, tehát még az apró kis kertészeidet is bevonhatod, sőt akár iskolai projektként dokumentálhatja is a növekedését.