Hogyan gondozzam záporvirágom?
A záporvirágnak érdemes mindenképpen napos helyet keresned – akár erkélyeden, akár kertedben. Eredete végett jól bírja a száraz, meleg, napos időszakot.
Ültetésénél arra érdemes odafigyelni, hogy laza, tápanyagban gazdag talaja, földje legyen. Miután begyökerezik, csak mérsékelten öntözzük. Tartása, gondozása könnyű, ugyanis nagy tűrőképességgel rendelkezik. Sziklakertünkben is remekül fog mutatni, de akár szegélynövényként ültetve, különböző árnyalatú változatait összeválogatva is remekül díszít. Érdemes hasonló igényű növények környezetébe helyezni, így nem okoznak majd egymásnak problémát az eltérő életvitelük.
Így végezd el ültetését
Ültetése megtörténhet magról, illetve palántáról is.
Amennyiben magról szeretnénk elvégezni ültetését, érdemes azokat elvetni még februárban-márciusban. Ekkor igyekezzünk a növényt nagyjából 20 fokos környezetben tartani, ezzel biztosítva megfelelő fejlődését. A magokat csak egy nagyon vékony földréteggel takarjuk el, ugyanis csírázásukhoz sok levegőre lesz majd szükségük.
A palántákat májusban ültessük csak ki szabadföldbe, ugyanis az előtte lévő időszak még hűvösebbnek bizonyulhat számukra – májusra pedig már megerősödik növényünk.
Figyeljünk oda, hogy semmiképp se locsoljuk túl növényünket még a szárazabb, nyári időszakban sem, ugyanis bár a szárazságot jól viseli, a túlzott, stagnáló vizet egyáltalán nem. Szedjük le róla majd fejlődése során az elszáradt virágokat, ezzel is képesek leszünk meghosszabbítani virágzását.
Hogyan lehetséges szaporítása?
Szaporítása vagy magvetéssel, vagy dugványozással történhet, de mindkét esetben könnyedén elvégezheted. Az elszórt magokkal is dolgozhatsz, de érdemesebb minden évben inkább új magokat vásárolni, ugyanis az hatékonyabb. Erős gyökérzetének hála rendkívül szívós növényről beszélünk, amikor a záporvirág szóba kerül, így kipusztulását csak a gondozásából adódó kisebb-nagyobb hibák okozhatják.
Neked megtalálható már ez a virág kertedben?