6. Japán gyöngyvessző
Egy nagyon alkalmazkodó cserje, szinte semmi nem fog ki rajta. Biztosak lehetünk benne, hogy bármilyen körülmények között hozni fogja a rózsaszín virágfürtöket. Egyes fajták színes lombozattal is rendelkeznek. Egyik legbájosabb fajtája aranypiros színű, amely tavasszal bronzvörös lombozattal kezd, sárgászöldre vált, majd őszi befejezésként sárga, narancssárga és réz árnyalatokat vesz fel.
7. Pimpó
A pimpó egy kis virágzó cserje, amelyet alkalomadtán talajtakaróként is használnak az erózió elleni küzdelemhez. Szárazságtűrő, így kereskedelmi és szimplán lakossági használatra is kiváló. Egész nyáron virágzik. Korábban az volt a hátránya, hogy túl gyakori volt, de a kertészek már keverték más növényekkel, hogy nagyobb érdeklődést keltsenek fel iránta. Aranysárga virágai vannak, de kaphatóak rózsaszín, fehér, barack vagy narancssárga virágzatúak is.
8. Bugás hortenzia
A bugás hortenzia egy kemény felépítésű cserje, ezért a kertészek egyik kedvenc tájépítő cserjéje. Kevesebb öntözést igényel, mint a népszerűbb kerti hortenzia. Nyáron hatalmas, fehér virágokkal virít. A virágpárnák még az idő elteltével is megőrzik szépségüket, ezért gyakran használják szárított virágkompozíciókhoz. Sok fajtának fehérről rózsaszínre változik a színe, de van olyan fajta, aminek zöldről rózsaszínre, vagy olyan is, ami végezetül pirossal zár.
9. Örökzöld orbáncfű
Az orbáncfüvet a középkor óta használják gyógyászati célokra. Gyakran talajtakaróként vagy alacsonyan terjedő cserjeként termesztik. Szívós, szárazságtűrő, kevés odafigyelést igénylő növény. Nyáron aranysárga, csillag alakú virágokkal díszeleg, amelyeket díszes maghüvelyek követnek.
10. Rózsacserje
A rózsák késő tavasszal tetőznek, de a fagyokig virágoznak. Kompaktak, szárazságtűrőek. 10 szín létezik, köztük piros, sárga és fehér árnyalatúak. Vigyázni kell arra, hogy érzékenyek az atkák által terjesztett betegségekre, ezért a tenyésztők azt javasolják, hogy késő télen a növények kétharmadát vissza kell vágni, hogy eltávolítsuk a hasadékokban megbúvó atkákat.