Az évelőkkel kapcsolatban sem feltétlenül vagy még elkésve – ebben a hónapban még nyugodtan ültethetsz évelő sóvirágot, primulákat, valamint fátyolvirágot is magvetéssel.
Csodaszép rózsák ágyása
Lassan kezd lecsengeni hazánk egyik legkedveltebb növényének első virágzása – ilyenkor pedig érdemes az imént körülírt rózsákat kisebb mértékben visszavágni. Elsősorban az elnyílt virágokat távolítsuk el leveles szárukkal együtt. Ezzel könnyedén rávehetjük majd növényünket az újravirágzásra.
Érkeznek a kártevők
Már megjelentek a levéltetvek is, melyek nem csak növényeinket, de a mi életünket is könnyedén meg tudják nehezíteni. Ellenük elsősorban permetezéssel védekezhetünk, de akadnak remek vegyszermentes megoldások is – akár még fűszernövényeket is ültethetünk virágaink közelébe, ugyanis akadnak közülük, akik könnyedén elkergetik ágyásunkból nem csak a tetveket, de a többi kártékonyabb rovart is. Hogyha viszont a permetezés mellett döntenénk, akkor ahhoz mindenképpen egy szél-, illetve csapadékmentes napot válasszunk.
Elvirágzott évelők
Az évelőkkel kapcsolatban, amiket egyszer már elültettél is akad teendőd. Ezek nagyrésze már meghozta első virágait, a legtöbb, amelyik korábban nyílik már el is száradt – ezeket a száraz részeket mindenképpen távolítsd el, vágd vissza. Így nem csak ismét kivirágozhatnak, csakúgy, mint a rózsák, de tövük is sokkal erősebbé válhat.
Felszedted már a hagymásaid?
A június tökéletes időszak arra is, hogy a már elvirágzott, tavaszi hagymás virágaidat felszedd. Nekik a leveleik, valamint száraik elszáradtak – csak arra szolgálnak, hogy számunkra jelöljék helyüket, honnan kell a hagymákat még összegyűjtened. A felszedett darabokról pedig távolítsuk el a sarjhagymákat, majd tisztítsuk meg őket nem csak a földtől, de a száraz levelektől is. Már megtisztított állapotukban helyezzük őket egy papírzacskóba – a következő őszig pedig egy hűvös, száraz, szélvédett helyen pihentessük őket.
Te veteményeseiddel vagy virágágyásaiddal foglalkozol szívesebben?