Áldás vagy átok? – A vérehulló fecskefű bemutatása

Az örök kérdőjel – Mérgez vagy gyógyít a vérehulló fecskefű?

Szélesi Ferenc
hirdetes
Minden a vérehulló fecskefűről

A vérehulló fecskefű gondozása

A vérhulló fecskefű nem válogat, ha a talajról van szó, csupán arra kell odafigyelned, hogy ne öntözd túl, mert nem szeret vízben ácsorogni (ahogy a legtöbb másik növény sem). Főleg árnyékos, vagy félárnyékos helyen érzi jól magát, habár 6-7 USDA zónákban (amik Magyarország jellemző zónái is) teljesen napos helyeken is megterem, ha elegendő folyadékot kap.

Remek választás árnyékos falak mellé és sziklakertekbe is, csak legyen némi talaja, amiben megkapaszkodhat gyökereivel. A vérehulló fecskefű még évelőként termesztve is rövidéletű, de ideális környezetben elveti saját magvait. Éppen ezért hajlamos lehet teljesen betakarni az erdősségek talaját.

A vérehulló fecskefű termesztése magról

A vérehulló fecskefű magvainak csírázása meglehetősen véletlenszerű kiszámíthatatlan, némelyikük ugyanis akár 12 napot is várathat magára. Érdemes tehát türelemmel ültetni őket. A magokat kora tavasszal vagy késő ősszel ajánlott elültetni. Fontos odafigyelni rá, hogy rendszeresen gyomláld a területet, ahová ültetted őket, és így esélyt és időt biztosíts a magok számára, hogy kicsirázzanak és kifejlődjenek.

hirdetes

Miután az első palánták megerősödnek, önállóan gondoskodnak majd magvaik elvetéséről, habár ehhez évekre lehet szükségük. A magokat nem csak a kerti ágyásokba, hanem növénytartókba is ültetheted. Érdemes úgy ültetni a magokat, hogy külön-külön el lehessen távolítani a korábban kifejlődő palántákat az átültetéshez anélkül, hogy megzavarnád ezzel a többi mag fejlődését.

Ne feledd hogy némelyiknek sokkal több időre lesz szüksége, mint másoknak. A tél végén ültesd el őket, hogy néhányat jó esetben már tavasszal kiültethess a kertbe, vagy saját növénytartójába. Amikor a hőmérséklet tavasszal feljebb szökik és elköszönnek a fagyok, akkor a még csírázó magokat is kiviheted a szabadba, egy árnyékos helyre.

Ügyelj rá, hogy ne kerüljenek közel a kerti talajhoz, hogy minél kevesebb gyommag kerüljön közéjük. A kint kicsírázó magokat és az azokból fejlődő palántákat aztán igény szerint kiültetheted a kertbe. Az elültetett, de kicsírázatlan magokat télire is kint hagyhatod a szabadban.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes


Tovább a Lexikonhoz

fonálférgek (Nematoidea)

a hengeresférgek (Nemathelminthes) törzsének egyik osztálya. Jelentős részük állatban v.... Tovább

magtisztítási melléktermékek

a gyommagvak és a tisztított tétel aszott v. törött magvai. Felhasználhatóságuk... Tovább

Tovább a lexikonra