Hogyan gondozd a Vénusz légycsapóját?
A Vénusz légycsapójának nincsenek túlzottan nagy igényei, mégis egy-két dologra érdemes odafigyelni nevelése kapcsán – amik általában évszakhoz köthetőek.
Növényünk fényigényes, a világos, napos helyet kedveli, amennyiben beköszönt a nyári időszak, érdemes minél több közvetlen napfényt biztosítanunk számára, ugyanis ez létfontosságú a megfelelő fejlődéséhez. Ezzel ellenben, kánikula esetén, ha félárnyékos helyet keresünk számára sem gátoljuk meg fejlődésében – legfeljebb színeik lesznek kissé fakóbbak.
A túlzott UV sugárzás viszont káros lehet számára, attól érdemes megóvnod. Amennyiben biztosítjuk számára a megfelelő napsütést, akkor a növényünk belseje szépen be fog majd pirosodni.
Megfelelő tartásához párás környezetre van szüksége – ehhez a legjobb megoldás egy florárium, de akár egy vízzel teli tálka is remek megoldás lehet, ha azt közelbe helyezzük. Előbbihez használhatunk egy régi akváriumot vagy terráriumot. Öntözéséhez szigorúan csak lágy vizet használjunk, a szimpla csapvíztől a növény rosszabb esetben elpusztulhat. Öntözése csak alulról történjen, valamint a nyári időszakban nyáron célszerű cserepe alá 1-2 cm vizet állni hagyni. Kirohasztani egyáltalán nem lehet, ugyanis természetes élőhelyén akár hetekig él állóvízben.
Télen, nyugalmi állapotban fejlődése lelassul, egyesek vissza is pusztulnak – ebben az időszakban elég annyira locsolni, hogy földje éppen, hogy nyirkos legyen.
Milyen betegségei vannak?
A levéltetűk megtámadhatják, de ez egyáltalán nem végleges a növény számára – viszont kártevőkkel földjében is találkozhatunk. Amivel érdemes vigyáznunk, az a gombalégy, és annak lárvája – ezeket a fehér pici lényeket szabad szemmel s lehet látni. Ahhoz, hogy megszabaduljunk tőlük, érdemes a vízbe merítős módszert alkalmaznunk – ekkor helyezzük növényünket 2 – 3 napig teljes egészében víz alá. Amennyiben ez nem segít rajta, érdemes vegyszeres kezeléshez folyamodnunk.
Neked megtalálható már ez a növény lakásodban?