Nem csak vidéken, a szabadban tarthatunk csirkéket, hanem városban is! Mostani cikkünket egy szakértő írta, mindenkinek érdemes elolvasnia, tudjatok meg mindent a városi csirketartásról!
Habár a városi körülmények közötti csirketartás nem való mindenkinek, valójában egy sokkal elérhetőbb dolog, mint azt a legtöbben gondolnák. Bizony, még a városban élők is kihasználhatják a saját szárnyasok által biztosított megannyi előnyt, még egy kisebb állománnyal is, ráadásul nem igényelnek sokkal több törődést, mint egy kutya, amit rendszeresen le kell vinni egy-egy sétára.
A legcsalogatóbb szempont első sorban kétségtelenül a konyhai maradékok és kerti hulladék újrahasznosítása, hiszen az ezekből készíthető komposzt aranyat érhet a kertek gondozásában. A folyamat egyszerű: megeteted a csirkéket a maradékokkal, cserébe pedig ők nitrogénben gazdag trágyával látnak el, amit levelekkel és más „haszontalan” kerti hulladékokkal együtt komposzttá alakíthatsz. A csirkék továbbá természetes kártevő-ritkítást is nyújthatnak, nem is beszélve a friss, organikus tojásokról, amelyek sokkal egészségesebbek, mint a bolti változatok.
Mindez remekül hangzik, és valószínűleg tisztában is vagy a fent felsorolt előnyökkel. Ha szeretnéd hosszútávon és hatékonyan végezni a csirketartást városi körülmények között, akkor nézd végig a következő tippeket, amik segíthetnek ebben!
Tájékozódj a szabályokról
Mielőtt bármibe is belekezdenél, derítsd ki, hogy egyáltalán tarthatsz-e a kertrészben tyúkokat. Érdeklődj a közös képviselőnél, esetleg az önkormányzatnál – a lényeg, hogy megtaláld az illetékest, aki tájékoztatni tud a tudnivalókról. Bizonyos helyeken ugyan engedélyezik a tojókat, de a kakasokat már tiltják, az esetleges hajnali hangzavar elkerülése végett. Meglehet, hogy a rendelkezésre álló és igénybe vehető hely limitálja majd, hogy hány csirkét tarthatsz. A következő oldalon további hasznos tanácsok várnak, érdemes lapozni egyet!