Sajnos egyre inkább tűnik úgy, hogy átver minket az élelmiszeripar, a boltokban már lehet olyan rizst kapni, ami tulajdonképpen műanyagból készül. A most következő cikkben elmondom, hogyan derítheted ki, hogy valódi rizst vettél-e!
Hihetetlennek tűnhet, de számos kísérlet mutat arra, hogy a rizst is hamisítják….a legtöbben azért készítenek otthon rizst, mert az egészséges, diétás és tápláló, most pedig kiderül, hogy amit megesznek, az igazából nem más, mint műanyag!
Így teszteld, hogy valódi-e a rizs!
Ebben a cikkben viszont azt mutatjuk meg nektek, hogyan szűrhetitek ki hamisított rizst, és hogyan tudjátok megállapítani, hogy amit megvettetek, az valódi-e. Tudni kell még a Kínából érkező műanyag rizsről, hogy műanyag mellett krumpli keményítőt is tartalmaz, annyit jelent a szervezet számára, mintha megettünk volna egy nejlonzacskót…A következő oldalon megmutatom azokat a módszereket, amik segítenek kiszűrni a hamisítványokat!
1. Vízteszt
Egy pohár hideg vízbe tegyünk egy teáskanál rizst, majd alaposan keverjük össze. Ha rövid időn belül a rizs leülepszik a pohár aljára, akkor azt jelenti, hogy igazi rizzsel van dolgunk. Ha feljön a víz tetejére, akkor a rizs műanyagból van. Fontos megjegyezni, hogy a normális rizs esetében is megtörténik, hogy pár szem a víz tetején marad, de ez esetben csupán rossz, léha szemekről beszélhetünk.
2. Tűzpróba
Egy kiskanálban gyújtsunk meg egy gyufával egy kevés rizst. A műanyag rizs hamar elég, vagyis megolvad, és égett műanyag szaga lesz.
3. Mozsár teszt
Zúzzunk össze pár szem rizst egy mozsárban! Az igazi rizs fehér lisztszerű lesz, a hamisított sárgás porrá válik.
4. Penész teszt
Tegyünk egy kevés rizst légmentesen záródó edénybe, és helyezzük meleg helyre. Néhány nap múlva az igazi rizs megpenészedik, a hamis pedig ugyanolyan marad, mint új korában.