Szabályozd a hőt vízgyűjtő hordókkal
Ha szeretnéd valamivel megőrizni azt a rengeteg napközbeni hőt, akkor helyezz el fekete, vízzel feltöltött hordókat üvegházadban. A fekete színnek köszönhetően ezek nap közben felmelegítik a bennük tárolt vizet, és ezt a hőt éjszaka engedik ki magukból, amikor az üvegház hőmérséklete csökkeni kezd. Ezeket a fekete hordókat az üvegház napos (általában északi) oldalára érdemes helyezni, hogy a lehető legtöbb közvetlen napfény érje őket, illetve minden egyéb olyan helyre is, ahol több hőre van szükséged az üvegházban.
Állítsd elő szellőztetett komposztteádat az üvegházban
Ha szellőztetett komposztteát készítesz magadnak, akkor érdemes azt az üvegházban végezni. A folyamat során használt pumpa sok hőt termel, amit kár lenne veszni hagyni a hűvösebb hónapokban.
Alkalmazz aquapóniát
Az aquaponikus rendszerekhez szintén tartoznak pumpák, amelyek hőt termelnek működés közben, továbbá olyan víztározók is, amelyek – az előbb említett hordókhoz hasonlóan – segítenek megtartani a hőt. Egy mutatós aquaponikus rendszer tehát nem csupán az élelmiszer-utánpótlásban, hanem üvegházad melegen tartásában is segíthet.
Komposztálj okosan
A komposzthalmok rengeteg hőt termelnek, ha elég nagyok, és egyszerre építik meg őket. Ezt a hőt üvegházadban is kihasználhatod, ha okosan elhelyezett komposzthalmokat alakítasz ki benne a téli hónapokra a megfelelő szén/nitrogén arányú anyagokból. Ezen kívül melegágyakat is készíthetsz évelő növényeid közelében, hogy némi hőt osszanak el a talajba.
Egyéb szigetelő megoldások
Használj talajtakarót, nagyméretű köveket, és töltsd ki az üres részeket növénytartó növényekkel, hogy „csapdába ejtsd” a hőt üvegházadban, és melegen tartsd növényeid gyökereit a hideg időszakokban. Egy másik megoldás kőből, vagy valamilyen sötét anyagból készült növénytartókkal szegélyezni üvegházadat belülről. Ez nem csak mutatósabbá teszi a belső teret, de sokat segít a szigetelésben is.