Bemutatkozik az üstökliliom - így legyen mediterrán hangulat kertedben

Ezzel a növénnyel garantált a mediterrán hangulat kertedben – bemutatkozik az üstökliliom

TK, SFV
hirdetes
Üstökliliom

Érdemes még arra is ügyelned, hogy talaja mindenképpen jó vízelvezetéssel rendelkezzen, hiszen a pangó vizet nem tűri, valamint az legyen mélyrétegű. Mivel az üstökliliomnak magas a tápanyagigénye, érdemes majd földjét tápozni. Ezutóbbi, vízigényével együtt nyáron a legmagasabb – májustól egészen szeptember végéig fontos, hogy kéthetente tápoldatozd, lehetőleg guanós táppal, valamint, hogy földjét folyamatosan nedvesen tartsd.


Hazánkban az üstökliliom nem tudja elviselni a téli időjárást, így teleltetni kell.


Hogyan végezd el a növény teleltetését?


Teleltetése végett érdemes elsősorban cserépben nevelni, hiszen így könnyebben gondoskodhatunk majd róla a téli időszakban.


Amennyiben mégis szabadföldbe ülteted, akkor azt mindenképpen csak a fagyok elmúlásával tedd meg, illetve az 10 – 15 centiméter mélyen történjen majd meg.

hirdetes


Az ősz megérkeztével fontos, hogy fokozatosan csökkentsük le a növény locsolását, majd szeptember végén teljesen hagyjuk azt el. Amikor a növény levelei már elkezdtek sárgulni, akkor érdemes kiszedni majd a földből, majd egy árnyékos, csapadékmentes helyre lefektetni – egészen addig, még levelei teljesen el nem száradnak. Amikor ez megtörtént, akkor távolítsuk el őket, majd csomagoljuk be a hagymákat egy újságpapírba a következő tavaszig.


Érdemes olyan helyiséget választani számára, ahol megközelítőleg 5 – 10 fok lesz majd a hőmérséklet. Fontos, hogy időbe kiássuk még a növényt a fagyok előtt, így biztosítva, hogy megfelelően visszahúzódjon még a ténylegesen hideg időjárás előtt. Abban az esetben, ha ez nem történik meg, akkor a növény nedvessége miatt a téli időszakban kirohadhat a tárolás során.


Hogyan szaporítsd növényedet?


Szaporítása rendkívül egyszerű – csupán le kell majd választani róla a sarjhagymákat egy nagyon steril és éles késsel. Ezután a vágott részét kezeljük le gombaölővel, majd hagyjuk, hogy egy picit száradjon a sarj. A kezdetleges növényt 1 – 2 évig érdemes cserépben nevelni, ahonnan télen sem szabad majd kiszednünk. Amikor elér már egy nagyobb méretet, akkor nevelése és teleltetése is megtörténhet az imént leírtak alapján.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-12-20

5 lenyűgöző arborétum télen Magyarországon

Fedezd fel Magyarország legszebb téli arborétumait, és élvezd a természet csodáit! Ismerd meg az Andrássy út melletti Callas House szállást is!

2024-12-10

Hogyan lesz piros a mikulásvirág? Tippek a virágoztatáshoz

A mikulásvirág nemcsak karácsonyi dísz, hanem a téli otthonod színpompás dísze – tudd meg, hogyan varázsolhatod pirossá! Fedezzük fel a gondozás részleteit.

2024-12-07

Öreg karácsonyi kaktusz? Mutatjuk, hogyan fiatalíthatod meg

Egy öreg karácsonyi kaktusz az évek során elveszítheti formáját, kevésbé lehet virágzó. megmutatjuk a fiatalítás technikáit az öreg karácsonyi kaktusznál.

2024-12-12

Agyaggolyók a növénygondozásban: Minden, amit tudnod kell

Az agyaggolyók nemcsak egyszerűek és praktikusak, de valódi segítséget nyújtanak a növények egészséges fejlődésében – fedezd fel, hogyan használhatod őket!

2024-12-11

A legnépszerűbb karácsonyi cserepes virágok bemutatása és gondozása

Merülj el a karácsonyi cserepes virágok varázslatos világában, és ismerd meg, hogyan hozhatnak ünnepi fényt otthonodba. Eközben gondozásukról is olvashatsz.

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

vízfejűség

(hidrocefalusz,hydrocephalus): Az agyvelő kamrarendszerében az agyfolyadék (agy-gerincvelői... Tovább

Vízélettani Laboratórium - Fõvárosi és Pest Megyei Növény- és Talajvédelmi Szolgálat

Laboratórium Vezetõ: Báskay Imre laborvezetõ Cím: Gödöllõ Kotlán Sándor u.... Tovább

Tovább a lexikonra
dísznövény Érdekességek Házi kert Növénytermesztés