A terasz kivirágoztatása
Először elmondom, hogyan ültessük a növényeket a teraszra. Nem fogok pontos mennyiségeket mondani semmiből, hiszen sok minden függ attól, hogy mekkora ládákat illetve milyen növényeket szeretnétek ültetni. Cserepekbe illetve ládákba is ültethetünk bátran, egészen kicsi növényeket, és nagyobbakat is. Van lehetőség fűszernövények ültetésére is, erről bővebben írtam már nektek egy cikket, ITT TALÁLHATJÁTOK.
Ha sikerült átteleltetni a növényeket, főleg a muskátlikat, akkor ellenőrizzük ezek állapotát, és javítsuk fel a cserépben vagy ládában lévő földdel. A beteg, sérült részeket távolítsuk el a növényről.
Virágosláda vásárlásánál vegyük figyelembe a méretét, az anyagát, ne legyen túl nehéz, legyen alul lyuk rajta, ha ez még sincsen, akkor fúrjunk bele mindenképp, hogy a víz tudjon távozni. Színénél vegyük figyelembe a ház színét, fontos, hogy illeszkedjen a környezetéhez, általában a barna, fekete, zöld színek a legjobbak erre a célra.
Ültetés
Töltsük fel a ládát földdel. Fontos, hogy jó minőségű virágföldet vegyünk, ne ezen spóroljunk, hiszen az olcsóbb, gyenge minőségű termőföld számos kárt okozhat, gyomosodhat, tele lehet kártevőkkel és ez a virágok elpusztulásához vezethet. A ládát ne töltsük fel teljesen, nagyjából a feléig, ezután jöhetnek a növények, óvatosan szedjük ki a cserépből, ügyeljünk arra, hogy a föld rajta maradjon a gyökereken. Helyezzük a ládába, töltsük fel a ládát földdel, nyomkodjuk meg egy kicsit a növények tövénél a földet, majd jó alaposan locsoljunk meg a virágokat.
Ne ültessünk túl sok növényt a ládába, és vegyük figyelembe azt, hogy a virágok nőni fognak, úgy helyezzük el mindet, hogy a későbbiekben is tudjon fejlődni mindegyik. Ne ültessünk ládába túl magas növényeket, mivel a későbbiekben elfoglalhatják az egész teraszt. Ültethetünk egyszínű növényeket, de akár színeseket is, nekem utóbbi jobban tetszik. A későbbiekben kora reggel vagy késő este öntözzük a növényeket, főleg, ha nagyon tűz a nap. Tápoldatot érdemes az öntözővízhez adni, de túlzásba ne vigyük.