Nézz utána cikkünkből mire érdemes odafigyelni a tyúkok tartása közben, hogy kielégítő életkörülményeket biztosíthassunk számukra.

A tyúkok nyári gondozása, ezt add nekik a melegben

KZs
hirdetes
tyúkok gondozása a forróságban

Hogyan befolyásolja a meleg a tojáshozamot?

A nyári hőség nem csak a tyúkok közérzetét, hanem a tojáshozamot is jelentősen befolyásolhatja. Az alábbiakban bemutatjuk, hogyan hat a magas hőmérséklet a tyúkok tojástermelésére, és milyen lépéseket tehetünk a negatív hatások csökkentése érdekében.

A tyúkoknak nagyobb mennyiségű vízre van szükségük a melegben, hogy hűtsék magukat és hidratáltak maradjanak. A dehidratáció csökkentheti a tojásrakási képességüket és a tojások minőségét is ronthatja. Gondoskodjunk a folyamatos friss vízellátásról, és gyakran ellenőrizzük a vizesedényeket.

A hőstressz jelentős hatással lehet a tyúkok egészségére és tojáshozamára. A magas hőmérséklet miatt a tyúkok kevésbé aktívak, több időt töltenek pihenéssel és kevesebbet esznek. A hőstressz hosszabb távon csökkentheti a tojásrakás gyakoriságát és a tojások méretét is. Biztosítsunk árnyékos és szellős környezetet, valamint használjunk ventilátorokat vagy permetezzünk vizet a tyúkok környezetének hűtése érdekében.

hirdetes


Kisebbek lehetnek a tyúkok tojásai a meleg időben

A meleg időjárás alatt rakott tojások gyakran kisebbek lehetnek a szokásosnál. Ennek oka lehet a csökkent tápanyagbevitel és a stressz, amely a tyúkok szervezetét érinti. Biztosítsunk kiegyensúlyozott étrendet és pihenési lehetőségeket a tyúkok számára, hogy minimalizáljuk a stresszt.


A meleg a tyúkok tojásainak minőségét is befolyásolja

A meleg időjárás a tojások minőségére is hatással lehet. Gyakoribb lehet a vékony héjú vagy deformált tojások előfordulása, ami szintén a tápanyaghiány és a hőstressz következménye. Kiegészíthetjük a tyúkok étrendjét kalciummal és más alapvető ásványi anyagokkal, hogy támogassuk a tojás megfelelő fejlődését.


Az étvágy csökkenése, a folyadékhiány, a hőstressz és a tápanyaghiány mind hozzájárulhatnak a tojások számának és minőségének csökkenéséhez. Azonban megfelelő gondozással, táplálkozással és környezeti feltételek biztosításával minimalizálhatjuk a meleg időjárás negatív hatásait, és segíthetjük tyúkjainkat abban, hogy a nyári hónapokban is egészségesek és produktívak maradjanak.


Továbbá, a hűvös és árnyékos helyek biztosítása, a friss víz és megfelelő táplálék adása, valamint a higiéniai előírások betartása mind segítenek abban, hogy tyúkjaink egészségesek és boldogok maradjanak a meleg időben is. 

A tyúkok a porban szeretnek fürödni, ha melegük van

A tyúkok szeretnek porfürdőt venni, ami segít nekik megszabadulni a parazitáktól és szabályozza testhőmérsékletüket. Biztosítsunk számukra egy porfürdő helyet, amely lehet egy nagyobb homokozó vagy egy száraz, homokos terület a kifutóban.

A tyúkok rendszeres megfigyelése segít a megelőzésben

A forró napokon különösen fontos, hogy rendszeresen megfigyeljük a tyúkok viselkedését. Ha bármilyen rendellenességet észlelünk, mint például levertséget, étvágytalanságot vagy szokatlan viselkedést, azonnal tegyünk lépéseket a probléma megoldására.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-09-13

Régi, jól bevált házi praktikák és trükkök a baromfik egészségéért!

A háztáji baromfitartás régi hagyományokkal és jól bevált praktikákkal rendelkezik. Bemutatunk néhány házi praktikát, amik a baromfik egészségét szolgálják.

2024-10-14

Bio sertéstartás és GMO mentes hús: a természetes sertéshús titka

A bio sertéstartás segítségével biztosítható a GMO-mentes hús, amely a természetes sertéshús titka és egyben a fenntartható, egészséges állattenyésztés kulcsa.

2024-11-05

A liba gondozása és tolltépése: régen mindennapos volt, ma már tiltják

A liba gondozása eltér a többi baromfiétól. A libák tolltépése egykor mindennapos gyakorlat volt, ám ma már tiltják. Ismerkedjünk meg a libatartással.

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-10-16

A tejtermékek lehetséges egészségügyi kockázatai

Igyunk tejet vagy ne? Egészséges a tej vagy nem? Szívbetegség, rák, csontok egészsége. Sok ellentmondó információt kapunk, de most tiszta vizet öntünk a pohárba

2024-09-18

Hatalmas bajban a fecskéink – Így segíthetsz nekik!

A hűvös, esős idő komoly veszélybe sodorja fecskéinket. Tudd meg, hogyan segíthetsz nekik, és miért fontos a természetvédelmi intézkedések betartása!

2024-09-23

Így védekezz az őszi kertek ellensége, a kékalga ellen

Tudd meg, hogyan védekezhetsz hatékonyan a kerted őszi ellensége, a kékalga ellen! Tippek megelőzésre és kezelésre kertészeknek és hobbi kertészeknek.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Darius (DS 4060)

Cukorrépa Cél: rizománia toleráns Leírás:Monogerm, diploid hibrid, a csíranövény... Tovább

álanya

petéző munkásméh (—>méhcsalád); az á. akkor petézik, ha a család hosszabb ideje... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állattenyésztés