Tyúkok etetése alternatív módszerekkel

A legolcsóbb, legjobb tápok, amiktől szárnyra kapnak tyúkjaid!

GE.
hirdetes
Alternatív tápok tyúkok részére

Szezámmag dara

A szezámmag olaj bizonyára nem újdonság számodra, de gondoltad volna, hogy a szezámmagok másra is jók? Ezt a folyamatot már jól ismered, ha idáig jutottál a cikkben: a „kiürített” magokat ledarálják, és máris kész a szezámmag dara, fehérjében gazdag, meglehetősen finomszemű formában.

Napraforgómag dara

Habár a napraforgómag darált formája nagyszerű alternatív táp lehet tyúkjaid számára, a legegyszerűbb, ha közvetlenül a magokkal eteted meg őket. Az egyetlen kivétel, ha előbb szeretnéd kinyerni belőlük az olajat, hogy a maradékot darált formában kínálhasd fel nekik.

Hüvelyesek magvai

A hüvelyesek magvaiban sok a fehérje, ezért logikus, hogy tyúkjaidnak is jól jön majd. Ha esetleg maradt pár szem az ültetés után, amikkel nem tudsz mit kezdeni, gondolj kedvenc szárnyasaidra!

Lisztkukacok

Akárcsak a földigilisztákat, a tyúkok a lisztkukacokat is előszeretettel csipegetik össze. E mellett szintén tenyészthetsz belőlük ilyen célokra, így egész évben megújuló fehérjeforrást alakíthatsz ki szárnyasaid számára.

hirdetes

Férgek

A férgeket, és egyéb kukacokat biztosan nem kezeled szívesen, de ahelyett, hogy kiirtanád ezeket, kínáld fel őket a tyúkoknak. Tele vannak fehérjével!

Halak és halbelsőségek

Ha halakat tenyésztesz, vagy rendszeresen jársz horgászni, akkor jól figyelj – tele vagy kihasználatlan fehérjével, aminek a nagy része jó eséllyel a kukában végzi. A tyúkoknak nem csak az apróbb halakat (amiket visszadobnál), hanem a nagyobb halak (amiket haza is viszel) belsőségeit is odaadhatod. Ez is egy remek fehérjeforrás, és ha egyébként is horgászol, akkor lényegében ingyen van.

Húsok és állati belsőségek

A különböző állati húsok sok fehérjét rejtenek magukban, és ha akad otthon egy kis felesleg, vagy vadászatból megmaradt belsőség, akkor ezeket sem szabad elpazarolni – mehetnek a tyúkoknak!

Kiszárított tojások

Ha tyúkjaid annyi tojás tojnak, hogy egyszerűen nem tudsz velük mit kezdeni, akkor ezek egy részét felhasználhatod az etetésükre is. Nincs más dolgod, mint kiszárítani őket, majd elszórni a darabkákat a tyúkól előtt, vagy a tápba keverve. Ez lényegében egész évben extra fehérjéket jelent szárnyasaid számára.

Kalciumpótlók - Ha úgy érzed, hogy a tojások héja gyengébb a megszokottnál, akkor minél előbb emeld meg a tyúkok kalciumbevitelét!

Osztrigahéj

Az osztriga habár drága dolog, a kagylókhoz lényegesebben olcsóbban lehet hozzájutni. Csupán szórj el belőlük néha néhányat az ól előtt.

Használt tojáshéjak

A használt tojások héja szinte tiszta kalcium, ezért jó ötlet visszahelyezni őket a dolgok természetes körforgásába (értsd: a tyúkok begyébe).

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-05

A liba gondozása és tolltépése: régen mindennapos volt, ma már tiltják

A liba gondozása eltér a többi baromfiétól. A libák tolltépése egykor mindennapos gyakorlat volt, ám ma már tiltják. Ismerkedjünk meg a libatartással.

2024-10-14

Bio sertéstartás és GMO mentes hús: a természetes sertéshús titka

A bio sertéstartás segítségével biztosítható a GMO-mentes hús, amely a természetes sertéshús titka és egyben a fenntartható, egészséges állattenyésztés kulcsa.

2024-09-13

Régi, jól bevált házi praktikák és trükkök a baromfik egészségéért!

A háztáji baromfitartás régi hagyományokkal és jól bevált praktikákkal rendelkezik. Bemutatunk néhány házi praktikát, amik a baromfik egészségét szolgálják.

2024-02-13

Csirkék, tyúkok nagy kedvence ez a csodálatos virág – Ültess kerti sarkantyúkát!

A kerti sarkantyúka egy csodaszép növény, ami feldobaja a kerteket, na meg a csirkeólakat. Mutatjuk hogyan ültesd el, és etesd vele a csirkéket, tyúkokat.

2024-10-16

A tejtermékek lehetséges egészségügyi kockázatai

Igyunk tejet vagy ne? Egészséges a tej vagy nem? Szívbetegség, rák, csontok egészsége. Sok ellentmondó információt kapunk, de most tiszta vizet öntünk a pohárba

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-03-18

Sokan nem tudják: Ezek a tavaszi virágok mérgezőek a kutyákra

Kutyatartóként nagyon óvatosnak kell lennünk, mert elég egyetlen óvatlan pillanat, és meg is van a baj. Több olyan tavaszi virág van, ami mérgező a kutyákra.

2024-04-23

Az ókori argentinok háziállatként tarthatták a rókákat

Eddig nem is sejtett felfedezést tettek kutatók a rókával kapcsolatban. Az ősi argentinok háziállatként tarthatták a rókát? Bizonyíték is van!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Zalaegerszegi Körzeti Földhivatal

Földhivatal Körzeti Földhivatal   ... Tovább

zsombékosodás

a felázott, vizenyős talajú —>legelőn az állatok tiprása nyomán jön létre.... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állatorvos Állattenyésztés