Ősszel is lehet csodaszép a kertünk, csak olyan növényeket kell tartunk, amik ilyenkor pompáznak. Az egyik ilyen meseszép növény a tűztövis, tudom, sokan nem szeretik, de rengeteg pozitív tulajdonsága van, a most következő cikkben be is mutatom nektek a tűztövist!
Röviden a tűztövisről
Sokan nem szeretik a tűztövist, érthető ez is, hiszen vad tüskékkel rendelkezik ez a nem mindennapi növény. Tudni kell azonban, hogy a tűztövis az örökzöldek egyik legszebbike. Hihetetlenül edzett, strapabíró, gyorsan növekszik, levelei zöldek, bogyói pirosak, narancssárgák és sárgák. A legtöbben a bogyók miatt szeretik ezt a növényt, mivel nagyon mutatóssá teszik a tűztövist, a bogyók minden esetben csoportosan jelennek meg, ráadásul a tél végéig kitartanak a növényen.
A tűztövis nagyon gyorsan nő, évente 60-70 centiméterrel is nagyobb lehet, ebből is következik az, hogy tökéletes sövénynövénynek. Ráadásul, ha kitartóak vagyunk, akkor kerítés helyett is alkalmazható, hiszen ezen a tüskéken nem fog átjönni senki, azt garantálom!
Nyírásakor figyeljünk arra, hogy a virágok és a bogyók az előző éves hajtásokon jelennek meg, az éves hajtások egy részét hagyjuk meg mindenképpen. Talaj iránt egyáltalán nem igényes, a szárazságot is igen jól viseli. A tűztövis egy nagyon szívós és hálás növény, de nem csak sövényként, hanem szoliterként is megállja a helyét! Most pedig nézzük, mit kell tudni a növény gondozásáról, neveléséről!
A tűztövis gondozásáról, neveléséről
A tűztövis nem igényes a talajra, így tökéletesen megfelel számára az átlagos kerti talaj, ültessük a növényt napos, félárnyékos helyre, ha fontos a gazdag termésdísz, akkor inkább a napra ültetést részesítsük előnyben!
A tűztövis nem sínyli meg a hosszan tartó aszályt sem, szárazságtűrő teljesen. Ha sövényt szeretnénk nevelni, figyeljünk a tőtávolságra, általában 67-70 centiméteres helyet hagyjunk a növények között. Metszése során tartsuk szem előtt, hogy a bogyók és a virágok az előző évi hajtásokon teremnek, így ne vágjuk vissza teljesen. Szaporítása dugványról történik.