A tűlevél felhasználása - Tartsd velük távol a vakondokat és a pockokat
A vakondok és a pockok nem szívlelik a fenyő illatát, ezért vannak, akik egy vastag réteg talajtakaróval tartják távol őket téli kertjükből. Használj vastag rétegeket és cseréld őket időnként, mert az illatuk előbb-utóbb el fog gyengülni.
A tűlevél felhasználása - Készíts fenyőtűlevél-oldatot
Fenyőtűlevél-oldatot vagy -tinktúrát készíteni nem nehéz feladat. Fogj egy tiszta befőttesüveget, majd töltsd fel fenyőágakkal, tűlevelekkel és a fa hím- és nőivarú virágaival, majd öntsd fel tiszta vodkával. Hagyd, hogy a keverék meleg helyen álljon (kiteheted például egy napos helyre) 2-3 hétig. Fontos, hogy naponta alaposan felrázd, hogy egyenletesen elkeveredjen benne minden. A harmadik hét leteltével szűrd le az oldatot. Légúti betegségek (pl. hörghurut) esetén napi 2-3 ml-nyit fogyassz belőle, de koktélok ízesítésére is felhasználhatod.
A tűlevél felhasználása - Készíts belőle fenyőillatú tisztítószert
Ha készítettél már citrom- vagy narancshéjból és ecetből házi tisztítószert, akkor tudod, hogy mi következik. Végy egy tiszta tárolót, töltsd tele fenyőtűlevelekkel, majd öntsd fel fehér ecettel. Hagyd 3-4 hétig állni, hogy az ecet átvegye a fenyőillatot, majd szűrd le és – ha még így sem elég illatos – adj hozzá néhány csepp fenyő esszenciaolajat.
A tűlevél felhasználása - Készíts belőlük gyújtóst
Ehhez először is ki kell szárítanod tűleveleidet. Ha ez megvan, akkor fogj egy marékkal belőlük és szórj tele velük néhány muffin formát. A formákat érdemes egy muffin tepsibe helyezni, hogy megtartsák alakjukat, amikor beléjük öntöd a viaszt. Olvassz meg némi viaszt és öntsd a formákba. Várd meg, míg meghűlnek és megszilárdulnak, majd távolítsd el őket az muffin formákból. Később, ha tüzet szeretnél gyűjteni, csak helyezz egy ilyen a viaszos-tűleveles keveréket a farakás alá és gyűjtsd meg.