Bunkóliliom (Cordyline)
Ha valamire, akkor erre a különleges szobanövényre 100%-ban érvényes a trópusi jelző. Ez a tengerparti életvitel szimbólumaként ékeskedő liliomfajta többféle színben is fellelhető, és garantáltan otthonod egyik legfelkapottabb dísze lehet.
Kolokázia (Colocasia)
A kolokázia (vagy „elefántfül”) levelei – a termesztési körülményektől függően – akár 90 cm szélesek is lehetnek, így kétségtelenül egy méretes növényről van szó. Szerencsére konténerben is tartható, de ügyelj rá, hogy elég nagyot válassz neki. A kolokázia a meleg körülményeket szereti, a talajnak pedig mindig nedvesnek kell lennie alatta.
Buzogányvirág (Dieffenbachia)
A buzogányvirágtól sokan jogosan tartanak, ugyanis mérgező nedveivel könnyedén megégetheti a bőrét az, aki nem elég óvatos. Azonban ha kellő elővigyázatossággal, türelemmel (és persze védőkesztyűkkel) bánsz vele, a buzogányvirág kiváló szobanövény lehet. Jól tűri a hanyagságot is, és igazán csinos levelei vannak. Nedvei miatt értelemszerűen nem ajánlott olyan otthonokba, ahol állatok, vagy kisgyerekek is vannak.
Könnyezőpálma (Monstera deliciosa)
Óriási, sötétzöld leveleivel a könnyezőpálma egyetlen trópusi listáról sem maradhat le. Jellegzetes megjelenésének köszönhetően ez a szobanövény gyakorlatilag bármilyen szobadesignban jól mutat, csak ne érje közvetlen napfény.
Vitorlavirág
A vitorlavirág gyakran előkerül, ha a légtisztító szobanövényekről van szó, de ha csak mutatós dekorációra van szükséged, hatalmas fehér virágai és zöld, csillogó levelei tökéletes jelöltté teszik. Gondozása igen egyszerű: csak tartsd párás, félárnyékos helyen. Egy ablakos fürdőszoba tökéletes lehet, mert itt rendszeresen körülveszi majd a pára fürdéskor vagy zuhanyzáskor.
Madárfészekpáfrány (Asplenium nidus)
A páfrányok általánosságban ideális trópusi díszek, azonban a madárfészekpáfrány szakít a megszokott tollpiheszerű levélzettel. Ha párás, meleg, világos helyen, de nem közvetlen napfényben tartod, akkor ez a különleges fajta biztosan jól érzi majd magát.