Bemutatom a Transzfogarasi utat

Ismerd meg te is a világ egyik legszebb útját, ami ráadásul közel van hozzánk!

Szélesi Ferenc - Főkertész, ZH
hirdetes

Sokan nem is tudják, hogy csak pár száz kilométert kell megtennünk azért, hogy meglássuk a világ legcsodálatosabb, egyben legveszélyesebb útját. Mindenkinek el kell látogatnia ide, eszméletlenül szép tájak várnak titeket is a világhíres Transzfogarasi úton. Most pedig ismerkedjünk meg vele közelebbről! 

Ide el kell látogatnotok, a Transzfogarasi út

A Transzfogarasi út története

Európa, sőt az egész világ egyik legcsodálatosabb útja a Transzfogarasi út, sokan nem jártak még itt, pedig Magyarországtól egyáltalán nincsen messze, pár óra alatt már oda lehet érni. A Transzfogarasi út építése az 1970-ben kezdődött, Nicolae Causescu kezdte építtetni, elsősorban hadászati megfontolásból született meg, ugyanis Románia tartott a szovjet megszállástól, főleg a prágai tavasz után, és a Transzfogarasi út nagyon fontos szállítási útvonal lett volna. Összesen négy év kellett ahhoz, hogy az út elkészüljön.

Az építkezésben leginkább katonák vettek részt, a hivatalos adatok szerint összesen 40 katona vesztette életét az út megépítése során, ez a szám azonban valószínűleg elmarad sajnos a valóságtól. A következő oldalon elmondom, miért érdemes ellátogatnia ide mindenkinek! 

hirdetes

 

Hol található a Transzfogarasi út?

A Transzfogarasi út - Romániában a 7C jelzést viseli – a Fogarasi-havasok központi részén keresztül észak-déli irányban köti össze Alsóárpás és Argyasudvarhely településeket.  Az út méltán érdemelte ki hatalmas hírnevét, leginkább a motorosok számára vált kihagyhatatlan úti céllá. Azonban mindenki örömét lelheti benne, nem csak a motorosok, számos kerékpáros, autós, túrázó fordul meg az úton.  

Néhány érdekes adat a Transzfogarasi útról

A Transzfogarasi út összesen 90 kilométer hosszú, 2042 méter magasságba vezet fel, majd egy alagúton keresztül halad tovább a gerinc alatt. Egészen hihetetlen de összesen 578 hidat és viaduktot építettek, valamint öt alagutat is. A legnagyobb látványossága a Fogarasi havasok legmagasabban fekvő tengerszeme, a Bilea-tó, illetve a Bilea-vízesés.  Az út egyébként nem látogatható egész évben, ugyanis a lavinaveszély miatt csak nyáron van nyitva. Természetesen figyelembe veszik minden évben a hóviszonyokat, de általában októberben vagy novemberben már lezárják és csak június elején-közepén nyitják meg újra. Ráadásul csak napközben látogatható a 90 kilométeres szakasz, reggel 6 és este 9 óra között. A következő oldalon egy videót is mutatok a mesebeli útról! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-08-26

Természetes vízforrások: Így öntözd kerted ingyen, fenntartható módon

Tudd meg, hogyan használhatod a természetes vízforrásokat, mint a fúrt kút, esővíz vagy patakvíz, a kerted fenntartható és takarékos öntözéséhez.

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-06-27

Mit tehetünk, ha megjelennek a poloskák a kertben?

A ploska az egyik legidegesítőbb rovar a világon. Nemcsak sokan vannak és könnyen szaporodnak, de büdösek és kártékonyak is. Így irtsd ki őket kertedből.

2024-09-23

Így védekezz az őszi kertek ellensége, a kékalga ellen

Tudd meg, hogyan védekezhetsz hatékonyan a kerted őszi ellensége, a kékalga ellen! Tippek megelőzésre és kezelésre kertészeknek és hobbi kertészeknek.

2024-09-06

Bokashi komposztálás: konyhai hulladékból készíts tápanyagot a kertnek

Forradalmi komposztálás Bokashi-val: Erjessz és tápláld kertedet! Eltűnik a konyhai hulladék egyszerűen, szagmentesen és tápoldat,komposzt készül a növényeknek.

2024-07-05

Ezekkel a természetes ellenszerekkel tudsz védekezni a földibolhák ellen

Apró lyukak jelentek meg a növényeiden? Látod az apró, ugráló, fekete bogarakat is? Valószínűleg földibolhával van dolgod. Ezek a természetes ellenszerei.

2024-07-04

A sok esőzés után a te kertedben is megjelent a közönséges gyíkfű? - Hasznosabb, mint gondolnád

Egy-egy nagyobb esőzés után gyakori, hogy a kertekben megjelenik a közönséges gyíkfű az apró, lilás-rózsaszínes virágaival. Ne gyomláld ki, nagyon hasznos!

2024-07-22

Aszály Magyarországon: a csapadékhiány és forróság kihívásai

Az utóbbi években Magyarországot sújtó forró időjárás, aszály egyre súlyosabb problémákat okoz mind a mezőgazdaságban, mind a lakosság hétköznapjaiban.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

génkicserélődés

1. crossing over: ált. a meiózis, ritkábban a mitózis folyamán a homológ kromoszómákban a... Tovább

22/2006. (V. 17.) EüM-FVM-KvVM együttes rendelet

a biocid termékek elõállításának és forgalomba hozatalának feltételeirõl... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek Környezetgazdálkodás Környezetvédelem