Bevallom őszintén, hogy én nem szeretem a műanyag virágcserepeket, mert nem szépek és még drágák is. A cserép virágcserepekkel pedig az a bajom, hogy nem tudok rájuk vigyázni. Éppen ezért kerestem és találtam is egy tökéletes megoldást! Ezt mutatom meg most nektek!
Mi a baj a hagyományos cserepekkel?
A legnagyobb gondom nekem az, hogy csúnyák, többnyire. Azok, amik már viszonylag szépek, hihetetlenül drágák. Másrészt nem is tartósak. Egy kerámia virágcserép nálam egy szezont bír ki, utána cserélhetem le mindig. Jó, persze, többnyire ez az én hibám, mivel volt olyan, hogy kint hagytam egész télen, amikor tavasszal hozzá mertem nyúlni, akkor pedig darabokra hullott, mert szétfagyott. Azonban sokszor véletlenül meglöktem, leesett, széttört, dobhattam ki, hiszen megjavítani ezeket nem lehet. A műanyag virágcserepekkel is az a bajom, hogy drágák nagyon és soha nem találok olyat, ami nekem valóban tetszik…
Én mindig olyat keresek, ami egyedi, mutatós, strapabíró, tudom, sokat akarok…Az idei évben megváltoztattam mindent, nem akarok most már semmit sem megvenni a boltban, inkább elkészítem saját magam a dolgokat. Így biztosan egyedi lesz minden, ami a kertemben lesz. Kerestem az interneten egy szuper ötletet és hamarosan rá is találtam a tökéletes megoldásra. Hihetetlen, de semmi más nem kell hozzá, csak egy törülköző és egy kis cement. Nekem mindkettő volt otthon, szóval eddig nulla forintnál tartunk! Nézzünk, hogyan készítettem el a világ legtökéletesebb virágcserepét!
Virágcserép készítés otthon
Az az igazság, hogy a kutatással több idő ment el, mint a terv megvalósításával. Így is összesen három órámba került megalkotni a tökéletes virágcserepet. Ebből 1 óra az interneten való keresgéléssel telt, további 1 óra azzal, hogy megkeressem a hozzávalókat, és a többi már csak móka és kacagás volt! Szóval megtaláltam a műanyag vödröt, a cementet és a törülközőt. Semmi másra nincs szükség! Addig kevergettem a cementet egy kis vízzel, amíg nem lett tökéletes állagú.
Ezután lefordítottam a vödröt és ráraktam a törülközőt, majd ráhelyeztem a cementréteget. Fontos, hogy a vödör alja mindenképpen simán legyen cementezve, mivel ezen fog állni a cserép. Megvártam, amíg megköt, majd megfordítottam, és már mehet is bele a virágföld és a növény. Én azért a belsejébe raktam egy alátétet és cserepestül helyeztem bele a virágot. Kész is!