Amerikai rezgő nyár (Populus tremuloides): faültetés szempontjából tápanyagigényes
Az amerikai rezgő nyár az egyik legszívósabb és legsokoldalúbb fa, amivel nincs is semmi baj, a gyökérzete azonban már sokkal problémásabb. Ez a fafajta rendkívül éhes, és mindent felszív a talajból, amit csak talál. Egy „jól táplált” amerikai rezgő nyárfa több tonnásra is megnőhet, egy ekkora fát gondozni pedig nem kis feladat!
Európai szomorúfűz (Salix × sepulcralis 'Chrysocoma'):faültetés szempontjából vízigényes
Ez a nagyon jellegzetes fafajta hosszú, vékony ágakat növeszt, és ezeknek köszönheti szomorú megjelenését. Habár tényleg gyönyörűek lehetnek, az európai szomorúfüzek nagyon szomjas fák, és gond nélkül kiszárítják maguk körül a talajt (nem csoda, hogy főleg vizes területeken fordulnak elő). Ha bármi mást is szeretnél a fa közvetlen közelségében termeszteni, akkor nem valószínű hogy sok sikerrel jársz majd. Érdemes továbbá megjegyezni, hogy egy kifejlett szomorúfűzfa akár 30 méter magasra is megnőhet.
Hársfák (Tilia): faültetés szempontjából levéltetű-mágnes
A hársfák magasra nőnek (akár a 18 métert is elérhetik), és habár jól mutatnak a kertben, mágnesként vonzzák a levéltetveket, és gyantájukkal mindent összeragacsoznak maguk körül.
Császárfa (Paulownia tomentosa): faültetés szempontjából gyenge szerkezetű
A Kínából származó császárfa mind nevében, mind megjelenésében igen nemes, ráadásul virágai nem csak mutatósak, de illatosak is. Habár méretét tekintve még csak-csak kezelhető, de szerkezete igen gyenge, és nem tűri jól a viharokat.
Fekete nyár (Populus nigra): faültetés szempontjából sebezhető növény
A fekete nyár sok helyen volt népszerű díszfa jellegzetesen magas, hosszú külleme, és gyors növekedése miatt, azonban idővel az emberek megtapasztalták, hogy számos rovar és betegség támadhatja meg, ami elcsúfíthatja, ezzel pedig megszűnik díszfa lenni. Ha mindez nem lenne elég, gyökérzete meglehetőse nehezen kezelhető.
Ámbrafák (Liquidambar): faültetés kapcsán gyökérproblémás
Az ámbrafák átka, hogy gyökereik szemmel láthatóan kilógnak a talajból, ezért nem csak egy ház alapját képesek meggyengíteni, de feldúlják a gyepet, vagy bármilyen közeli építményt is. Ha mindez nem lenne elég, lepotyogott terméseit nagyon nehéz összeszedni a földről.
Páfrányfenyő – nőivarú példányok (Ginkgo biloba): faültetés szempontjából magasnövésűek
A páfrányfenyő az egyik leggyakrabban használt növény a hagyományos kínai természetgyógyászatban, de sajnos amennyire hasznos lehet, annyi fejfájást is okozhat (még ha nem is szó szerint). Ezek a méretes fák akár 24 méter magasra is képesek megnőni, ami már önmagában méretes problémát jelent, de a gyümölcseik csak tovább fokozzák a gondokat. A páfrányfa terméseit nagyon nehéz összeszedni, miután lepotyognak a földre, habár ez csak a nőivarú példányok esetében jelenthet gondot – a hímivarú páfrányfenyőkkel nincs semmi baj, és nyugodtan ültethetsz belőlük (ha nem zavar a méretük).
Keskenylevelű ezüstfa (Elaeagnus angustifolia): faültetés tekintetében invazív
A keskenylevelű ezüstfa egy csinos, de hihetetlenül agresszíven terjeszkedő fafajt. Szemtelenül elfojtja maga körül a többi növényt azzal, hogy elszívja előlük a vizet és tápanyagokat.