Ismerd meg a kínai kenderpálmát - különleges növényt mutatom most be Nektek

Trópusi hangulat kertünkben – Nevelj te is télálló pálmát!

Szélesi Ferenc - Főkertész, NA
hirdetes
A kínai kenderpálma bemutatása

A kínai kenderpálma gondozása

Érdemes figyelni az ágait, és az alsó elszáradt, illetve bebarnult leveleket levágni. Nem muszáj a teraszon, vagy az erkélyen nevelned a növényed, ha úgy érzed, hogy már kinőtte a helyét, keress számára egy védett helyet a kertben és ültesd ki nyugodtan. Ebben az esetben viszont fontos tudnod, hogy a szabadföldbe kiültetett pálma akár 10-15 méter magasra is megnőhet, ha jól érzi magát!

Válassz számára félárnyékos, dél-délnyugati, szélvédett helyet, a talaj pedig legyen tápanyag dús, és jó vízáteresztő képességű. Kiültetésre csak azok a példányok alkalmasak, amik már elérték legalább a másfél méteres magasságot! Ha szerencséd van, és ideális helyet találtál számára, akkor pár éven belül megcsodálhatod zöldessárga buga virágzatát is, amelyek idősebb növényeken jelentkeznek, június végén, illetve július elején. 

hirdetes

Hogyan teleltessük át a kínai kenderpálmát

Tudni kell, hogy a kínai kenderpálma télálló, viszont a fiatal példányokkal még érdemes foglalkoznunk a hidegebb évszakban, jobban tesszük, ha bevisszük egy 5-10 Celsius fokos, világos helyre, ahol csökkentjük az öntözést. Május elején már mehet is ki a növény a szabadba, ekkor már nem lesz baja. 

Az idősebb, kifejlett példányok már a szabadban is áttelelnek, azt viszont fontos tudni, hogy -12-15 Celsius foknál már sajnos kifagyhat a növény. Abban az esetben képes kibírni a téli hideget, ha egy déli fal mellé ültetjük a ház oldalán, ahol a ház falai által kibocsájtott hő megvédi a növényt is. 

Ugyanakkor védhetjük a pálmát nádszövettel is, december elején érdemes betakarnunk már a növényt, de ha -10 Celsius fok alá süllyed a hőmérséklet, akkor hamarabb! A levelek közé tegyünk faforgácsot, vagy szalmát, majd a törzs teljes magasságában tekerjük be nádszövettel. Tavasszal csomagoljuk ki a növényt, a fagy által károsult leveleket vágjuk le, majd végezzük el a tápoldatozást. 

Az én pálmám még nem került ki a szabadba, még „csak” két éves, de nagyon jól tűri a magyarországi éghajlatot, és már most nagyon szép, mindenkit arra bíztatok, hogy próbálja ki a nevelését, megéri! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

állami gazdaságok

állami irányítás alá tartozó, állami tulajdonban levő eszközökkel ellátott, önálló,... Tovább

titavit

Oldható titánvegyületet tartalmazó szer.Serkentő hatása révén előmozdítja a többi... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem