Takargasd be a növényeket a fagy ellen!
Keresd elő a régi takarókat, már nem használt plédeket, és törölközőket, mert növényeidnek minden takargatásra szükségük lehet, hogy átvészeljék a fagyokat! Lazán terítsd őket a növényekre, szükség szerint támasztva az anyagot karókkal. Ügyelj arra, hogy a növénytakaró minden helyen a talajig terjedjen, hogy kis szigetelőkupolát hozzon létre. Ha a szél problémát okoz, rögzítsd a szövetet a talajhoz téglával, kövekkel vagy bármi mással. A szőtt anyag jobb védelmet nyújt, mint a műanyag vagy a papír. A szövetréteg tetejére műanyag lapokat helyezhetsz, hogy megvédje azt a szintén előforduló csapadéktól. Távolítsd el a takarót a nap közepéig, hogy a növények ne melegedjenek túl, de tartsd kéznél, ha kell estére!
Készíts mini üvegházat a fagy ellen!
A franciául "harang" a kerti cloche általában egy lekerekített burkolat, amely mini üvegházként működik egyetlen zsenge növény körül. Amerikában a tejes kancsókat szokták elvágni, és ezt a növények köré tenni, majd a talajba nyomni, majd egy karóhoz rögzíteni a szél ellen. Szintén éjszakára a teljes fedés a jó, de napközben érdemes levenni, elkerülvén a melegedést, ahogyan a takaró estében.
Locsold meg alaposan a növényeket!
Tudtad, hogy a nedves talaj 4-szer több hőt képes befogadni, mint a száraz? A talajban lévő nedvesség hőt vezet a talaj felszínére, és a növény körüli területet több fokkal felmelegíti. Ha hideg idő várható, jól öntözd meg a növényeket. A növények teljes védelméhez az öntözés mellett valószínűleg szükség lesz más technikákra is, például betakargatásra.
Mulcsolj!
Egy vastag talajtakaró réteg, például aprított kéreg vagy komposzt, segíthet a gyengéd növények szigetelésében. Az alacsony hőmérséklet előrejelzése előtti éjszakán készíthetsz talajtakarót is, hogy megőrizd a növény elfagyását.