A harmadik megoldás a fóliázás. Ebben az esetben nem csak a tarackkal végzünk, hanem mindennel! A talaj felszínére vastag, fekete fóliát kell kifeszíteni, és várni, hogy alatta minden elpusztuljon. Hátránya, hogy egy-két hónapig kell nézned a fekete fóliát, és utána kezdhetsz el dolgozni az új füvesítésen, ugyanakkor nem biztos, hogy teljes megoldást nyújt.
Mikor jelenik meg kisebb eséllyel a tarack?
A fent említett megoldások közül az első az egyetlen, ami ténylegesen sikeres megoldás jelent, a többihez sajnos sok-sok szerencsére van szükség. Ugyanakkor megelőzhetjük a bajt könnyedén! Pázsittelepítés után ügyeljünk arra, hogy ne nyírjuk a füvet túl alacsonyan, főleg, ha talajegyenetlenségek is vannak a kertben, továbbá ne maradjanak hézagok a pázsiton.
Ha foltokat veszünk észre, akkor minél hamarabb pótoljuk friss vetéssel a pázsitot, mivel minél hamarabb nő újra a gyep a kikopaszodott folton, annál kisebb eséllyel telepszenek meg a gyomok. Minél sűrűbb, tömöttebb, egészségesebb a pázsit, annál nehezebb dolguk van a gyomoknak, így a taracknak is! Ha a pázsitalkotó füveknek elegendő mennyiségű tápanyaguk van, erőteljesek és egészségesek, akkor elég erősek lesznek ahhoz, hogy a betolakodó gyomokat elnyomják.
A tarack megjelenése sajnos szinte mindig azt jelzi, hogy a körülmények nem megfelelőek az igényesebb fajoknak, valami hiányzik a talajból, a környezetből, amire a telepített fajoknak szükségük lenne – ez lehet tápanyag-, vízhiány, rossz talaj, vagy túlöntözés.
Mindig figyeljünk a jelekre, és soha ne feledkezzünk meg a tavaszi trágyázásról, mivel ez nagyon fontos a pázsit életében. Remélem, hogy tudtam segíteni nektek valamelyest, ha észrevételetek van a témával kapcsolatban, írjatok nyugodtan Facebook oldalunkon, amit ide kattintva érhettek el (és ne felejtsetek el alább szavazni, köszönöm).
Mennyire volt hasznos számodra ez a cikk?