Szódabikarbónás víz káposztahernyó ellen
Keverjük össze egyenlő mennyiségű szódabikarbónát és a lisztet, majd a keveréket a növényekre (mint brokkoli, káposzta) szórjuk. Ez a keverék elpusztítja káposztahernyókat anélkül, hogy ökológiai katasztrófát csinálnánk a kertben.
Szódabikarbónás víz kézmosásra
Amikor bejöttünk a kertből nem árt kezünket meg mosni. Csakhogy vannak olyan, zömében növényi anyagok, melyek szinte beeszik magukat bőrredőinkbe és a szappan legfeljebb egy kicsit elmaszatolja. A megoldás egy kis szóda használata kézmosó gyanánt és már is meg is oldottuk a gondot. Csak alaposan mossuk le, és ne felejtsük el a krémes bőrápolást sem.
Szódabikarbónás víz házi indikátor
Ellenőrizzük kertünk talajának kémhatását. Öntsünk egy kis vizet a talajra. Erre most szórjunk szóda-bikarbónát. Ha szemmel jól láthatóan reakcióba lép, pezseg, akkor talajunk savanyú, ph értéke alacsony.
Szódabikarbónás víz kültéri szagelszívásra
Ha a komposzt szagos, tegyünk ellene. Egy hintő mozdulat a tetejére és a szóda megakadályozza bizonyos savak felhalmozódását, és így a szagok egy részétől már meg is szabadulunk. Persze valljuk meg, tökéletes végeredményünk így sem lesz, de ha komposztról beszélünk, nem is várható.
A szódabikarbónás víz megvédi a rózsát a lisztharmattól
Hozzávalók: hét evőkanál szódabikarbóna, három evőkanál folyékony szappan (ez a fajta rovarölő szer nem, vagy csak nagyon kis mértékben jelent veszélyt az emlősállatokra), húsz liter víz. Pár naponta szórjuk be a növényeket. Ha esetleg úgy tapasztaljuk, hogy némelyik növény érzékeny rá, csökkentsük a sűrűséget heti egyre.
Szódabikarbónás víz madáritatóhoz
Ha madáritatónkat ki szeretnénk tisztítani, de mégsem vegyszerrel, akkor jó szolgálatot tesz a szódás nagytakarítás. Első lépésben távolítsuk el környéken ólálkodó cicánkat, és egy megnedvesített rongyot mártsunk szódába. Ezzel súroljuk le a foltokat és öblítsük le. A szódabikarbóna egy nagyon hasznos, természetes hatóanyag, ettől sokkal több felhasználási módja is akad. Érdemes kipróbálni!