9. Ne öntözzük túl a növényeket
Te is meg szoktad locsolni a növényeket akkor, amikor el kezdenek kókadni? Ne tedd! A kókadást ugyanis a túlöntözés is okozhatja. Öntözés előtt ellenőrizd a növény földjének alsóbb rétegeit, és ha nedvességet észlelsz, akkor ne öntözz.
10. Öntsük ki a felesleges vizet!
Minden esetben öntsük ki a virágtartóban, illetve az alátétben összegyűlt felesleges vizet, mert ha nem, az a növény rothadásához vezethet!
11. Fontos a víz hőmérséklete!
Fontos, hogy nagyon melegben ne öntözzünk túl hideg vízzel, mivel ez nem frissíti a növényeket, hanem inkább sokkolja. Minden esetben ügyeljünk arra, hogy az öntözővíz ne legyen túl hideg, használjunk inkább szobahőmérsékletű vagy annál melegebb vizet!
12. Használjunk jó minőségű virágföldet
Az öntözés sikerességét a föld is befolyásolja – ezt a növény egyedi igényei szerint kell megválasztani, de általánosságban elmondható, hogy a tömör, agyagos földet érdemes kerülni, a laza, porhanyós föld viszont jobb gyökérfejlődést eredményezhet.
13. Minden növény mást igényel!
Mindig nézzetek utána, hogy honnan származik az adott szobanövény. A melegebb vidékekről származók jobban bírják a szárazságot, a trópusi növények pedig nem öntözést, hanem magasabb páratartalmat szeretnének kapni.
14. A növekedési időszak
Növekedési időszakban ne öntözzünk túlságosan gyakran, arra viszont figyeljünk, hogy a földet teljesen átnedvesítő vízmennyiséggel locsoljunk.
15. A túl kevés víz sem jó!
Az sem jó, ha túl kevés vizet használunk öntözéshez – ebben az esetben csak a föld felszíne lesz nedves, a cserép belsejében található gyökerek viszont nem fognak kellő vizet kapni, ami elég nagy baj. Nagyon bízok benne, hogy tudtam nektek segíteni a szobanövények öntözésével kapcsolatban, tartsátok életben és legyenek nagyon szépek, egészségesek a növényeitek!