A Szilveszter számomra mindig a felhőtlen jókedvet, az Óév elmúltának ünneplését, és az Újév köszöntését jelentette, pezsgővel, virslivel, lencsével, konfettivel és a barátaim mosolyával, melyek a tüzijátékok fényénél még szebbek és még örömtelibbek voltak. Aztán idővel felelősségteljes gazdi lettem...
Szilveszter, a kutyák egyik legnagyobb félelme
A Szilveszter egy vidám, és örömteli ünnep, ám ha kutyád van, akkor felelősséggel, elköteleződéssel, és nagyon nagy körültekintéssel jár. Az állat, aki melletted van, ugyanis nem úgy éli át mindezt, ahogyan mi, emberek.
A kutyák fejlett hallása azt eredményezi, hogy számukra egy közelben eldobott petárda, vagy a néhány utcával arrébb fellőtt tüzijáték valóságos ágyúdörgésnek hat. -és sajnos nem tudjuk elmagyarázni nekik, hogy nincs mitől félni... Innentől kezdve tehát más eszközökhöz kell nyúlnunk kutyánk megnyugtatása érdekében. A verbális kommunikáció ugyanis nem segít. Sőt, ha mi is idegessé, feszültté válunk, akkor hanghordozásunk is megváltozik, s ha így szólunk kutyánkhoz, az csak még inkább ronthat a helyzeten.
Egy felelősségteljes gazdinak a következőket kell szem előtt tartania, amikor a Szilveszter estére készül!
Kutyánkat érdemes egy nagy sétára elvinni Szilveszter napján, hogy kijátsszhassa, kifutkározhassa magát, s jólesően elfáradjon. A sétánk során mindenképpen legyen a kutyán nyakörv és legyen nálunk hám, vagy póráz, hiszen sokan már napközben is elkezdik a petárdák dobálását, amitől kedvencünk megijedhet, és elmenekülhet.
Mindenképpen etessük meg, és kínáljuk friss vízzel a sétát követően, hiszen ha nyugtalanná válik a szilveszteri durranások hatására, akkor nagy valószínűséggel már nem fogadja el az ételt, s ettől még feszültebbé válik majd. Ha kertben/udvaron tartjuk őt, akkor gondoskodjunk róla, hogy az esetlegesen balesetveszélyes helyeket zárjuk el, a lyukakat, ahová befúrhatja magát, tömjük be, és a kapukat tartsuk zárva, hogy kutyánk véletlenül se szökhessen ki az utcára,
Ha van rá módunk, inkább tartsuk őt ezen az estén a kennelében, vagy a garázsban, pincében, szuterénben, de a legjobb, ha meg tudjuk oldani, hogy bent legyen velünk a lakásban. Töltsünk vele sok időt, és ha el is megyünk szórakozni, gondoskodjunk róla, hogy legyen valaki, aki olykor rá tud nézni, meg tudja simogatni, és nyugtatni őt. Mit tehetünk még, ha ez sem segít? A következő oldalon elmondom!