A sziklakertek egyik legszebb ékei lehetnek kertünknek, nekem az tetszik bennük a legjobban, hogy nem kell a kialakításukhoz szakember, de még csak sok pénz sem, mi magunk megvalósíthatjuk az álomsziklakertet. Ehhez mutatok most nektek egész pontosan 20 inspiráló ötletet, nézzük!
Néhány szóban a sziklakertek építéséről
Nem fogok most nagyon kitérni a sziklakertek építésére, mivel erről a témáról korábban már írtunk nálunk egy cikket, ha viszont lemaradtatok róla, akkor kattintsatok ide, és pótoljátok az elmulasztott olvasást! Azért néhány szóban elmondom a legfontosabb dolgokat. Fontos tudni, hogy a sziklakert megépítéséhez tényleg nincs szükség szakemberre, mivel mi magunk is megépíthetjük. Persze ez attól függ, hogy milyet szeretnénk, ugyanis vannak fokozatok, az igazán káprázatos, nagyobb méretű alkotásokhoz érdemes szakembert keresni, de egy csinos kis kezdő darabhoz nem szükséges.
Miért vagyunk képesek mi magunk megépíteni egy sziklakertet?
A válasz pofonegyszerű! Sziklakertek esetében sosem beszélünk egzakt dolgokról, majdhogynem végtelen variációs lehetőség közül választhatunk, méretben, kialakításban, formában, sőt, még növényekben is. Így tényleg olyan sziklakertet hozhatunk létre, amilyet megálmodunk magunknak! Az alaplépések minden esetben hasonlóak, nézzük röviden ezeket is.
A sziklakert építésének menete
Határozzuk meg a sziklakert helyét, és méretét, érdemes kisebb méretet választani, így a későbbiekben kevesebb dolgunk lesz (másfél-két méter átmérővel rendelkező sziklakert már elég mutatós tud lenni). Válasszunk olyan alakot, amilyet szeretnénk, legjellemzőbb a kör vagy az ovális, felfelé terjeszkedő piramis, vagy lágyan ívelt dombok, de tényleg rátok bízom.
Ezután távolítsuk el a talaj felső 15-20 centiméteres részét, alakítsunk ki gödröket és szépen helyezzük bele a kisebb köveket, téglákat, sziklákat, hogy egy szintben legyen a talajjal. A fennmaradt részeket töltsük ki zúzott kővel, ezután pedig jöhetnek a nagyobb sziklák, melyeket alapos gondossággal helyezzük el egymáson, ügyelve arra, hogy szilárdan álljanak, és ideális formát adjanak.
A hézagokat töltsük fel termőfölddel, virágfölddel, majd jöhetnek a növények. A sziklakerti növényekről szóló cikkünket itt olvashatjátok el! Ezután nincs más dolgunk, mint gondozni a növényeket, öntözni, és a gyomokat folyamatosan szedegetni. Remélem, hogy tudtam nektek segíteni, most pedig jöjjön a beígért 20 álomszép sziklakert, amit ti magatok is megépíthettek, nézzétek végig galériánkat, megéri!