Tudd meg te is, hogyan lehetsz sikeres kertész, érdemes megfontolni tanácsainkat

Így lehetünk sikeres kertészek!

Szélesi Ferenc - Főkertész, AN
hirdetes

Kezdő kertész vagy? Mindenképp olvasd el cikkünket és fogadd meg tanácsainkat. Leslie Land írását osztjuk most meg veletek, ő egy nagyon híres és sikeres kertész, érdemes megfontolni a leírtakat.

Legyél te is sikeres kertész

Számos dolgot kell figyelembe venni kertészkedés során, megszámlálhatatlanul sok szabály létezik, éppen ezért nem tudjuk most az összeset felsorolni.  Tehát előrebocsátom, hogy korántsem sikerült csupáncsak hétre csupaszítanom a mondandómat; ez itt szimplán az első hét életbevágóan fontos dolog, ami eszembe jutott. És még csak nem is sorrendben. 

7 aranyszabály a kertészethez

1. Komposztáljunk

Dióhéjban: az Anyatermészet semmit sem hagy kárba veszni.
 

Bővebben kifejtve: A komposztálás a hires fából vaskarika, a semmiből valami ékes példája, ahol csak győztesek vannak. A kiindulópontban van egy konyha, egy udvar és valamennyi kerti hulladék. A folyamat másik végén két dolog: 1. Csodásan feljavított termőföld, és 2. Sok zöld jutalompont, mert elkerültük a hulladéklerakót. Ha bővebben szeretnél olvasni róla, akkor itt megteheted.

hirdetes

Könnyű abba a hibába esni, hogy azt gondoljuk, a komposztáló is csak egy fajta kuka, és hogy komposztálni csak nagy odafigyeléssel végzett rétegeléssel és ezek forgatásával lehet. Ezzel szemben az igazság az, hogy egy kupac felszabdalt level a sarokban már komposztálásnak számít. Ahogyan az árokban való komposztálás is, ami nagyon jól bevált kisebb kertekben, és ahogyan az is, hogy a konyhai hulladékot egyszerűen átadjuk valahol (mondjuk a legközelebbi közösen művelt kertben), ahol helyettünk komposztálják. Az egyik new yorki ismerősöm például elviszi a kávézaccát, narancshéját és hasonlókat a Lower East Side Ecology Centerbe.

2. Használjuk a komposztot

Terítsük szét a palántáink között, hogy azok erősek és egészségesek maradjanak; keverjünk egy keveset a termőföldünkbe, hogy az gazdagodjon lassan felszívódó mikró nyomelemekben; javítsunk fel vele olyan földeket, amiket évek óta vegyi anyagokkal zsákmányolnak ki. Szórjuk a gyepre tavasszal és ősszel hogy tápláljuk a felszíni gyökereket…Szinte lehetetlen túladagolni. A következő oldalon folytatom! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-11-23

A földlabdás fenyőfa és kreatív, környezetbarát karácsonyfa megoldások

A földlabdás fenyőfa gyönyörű és ünnepi dísze lehet otthonodnak. Ismerj meg környezetbarát, fenntartható karácsonyfa ötleteket is, mint az alternatív fenyő.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Tiszafüredi Körzeti Földhivatal

Földhivatal Körzeti Földhivatal Cím: Tiszafüred Kossuth L.u.1. 5350 Magyarország Tovább

Szolnoki Földhivatal

Földhivatal Földhivatal Cím: Szolnok Ostor u. 1/a 5000 Magyarország Tovább

Tovább a lexikonra
Környezetvédelem Mezőgazdaság Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem