Hogyan érdemes ültetését elvégezni?
Fontos, hogy a növényt nagyjából 15 cm mélyre ültessük el. Hasonlóan a többi gumós növényhez, őt is tavasszal érdemes elültetni, és utána folyamatosan locsolni.
Minden, amit gondozásáról tudni érdemes
Érdemes tudnunk, hogy növényünk ideális hőmérséklete nyáron 30 fok körül van, viszont a téli akár -15 fokos hőmérsékletes is képes kibírni. A nyári melegben, szárazabb időjárásban érdemes rendszeres locsolására odafigyelnünk, ekkor kicsit több vizet érdemes számára biztosítani, és jót tesz neki, ha kéthetente ez az öntözés tápoldatos formában is megtörténik.
Vízigénye egyébként közepes, a nyári meleg elteltével, ősztől folyamatosan érdemes csökkenteni, illetve a téli időszak megérkeztével pedig tövét érdemes avarral betakarni, valamint akár lombbal, fenyőágakkal is védhetjük a hideg ellen.
Gondozása során fontos, hogy a túlzott csapadéktól is megóvjuk – erre jól szolgálhat egy fölé helyezett hungarocell lap.
Amennyiben azt szeretnénk, hogy növényünk megfelelően fejlődjön, valamint virágai is óriásiak legyenek, érdemes már a növény előző őszén is trágyáznunk helyét, vagy kéthetente tápozni azt.
Hogyan szaporítsuk a sárkánykontyvirágot?
Elsősorban az anyagumó mellett elhelyezkedő kis gumókkal lehetséges a sárkányvirág szaporítása. Óvatosan válasszuk le azokat az anyagumóról, majd cserepezzük őket be – ültessük el őket sóder, kisebb rész tápdús talaj, valamint egy kevesebb homok keverékébe.
A kisebb növények öntözését is csökkenteni kell az ősz megérkeztével, annyira, hogy egy idő után szinte szüntessük meg locsolásukat. Tartsuk őket hűvös, de világos helyen, csak akkor adjunk nekik vizet, ha már nagyon kiszáradtak. Ahogy elmúltak a fagyok, tavasszal kiviheted a pici növényeket is, majd kéthetente táppal támogasd megfelelő fejlődésüket. Biztosítsd számukra is a melegebb időszakban a rendszeres öntözést. Így érdemes gondozni a kisebb növényeket első két évükben. A harmadik évben lehet őket kertedbe kiültetni.