Először sikerült videó felvételt készíteni arról, hogy a tigrishal elkap egy madarat, hihetetlen képsorok. Repülés közben, a nyílt felszínen történt az eset, a madárnak esélye sem volt, azonnal lehúzta a víz alá.
A tigrishalnak harminckét borotvaéles foga van, és majdnem akkorák, mint a rettegett fehér cápáé. Iszonyúan erős a harapása és akkora zsákmányt is képes elejteni, amekkora ő maga. Megtámadja az embert is, habozás nélkül kiharap belőle egy darabot. Villámgyorsan ott terem, izmos teste rakétaként lövi előre, nincs esély ellene” – magyarázta Jeremy Wade, aki sokáig kutatott a hal után Kongóban, míg nem egy hatalmas példányt talált. A tigrishal messziről megérzi a víz bármilyen rezdülését, ebben sajátos, gázzal töltött hólyagja segíti. A veszélyességét fokozza, hogy még a felnőtt példányok is négy-öt egyedből álló kis csapatban cirkálnak, és együtt támadnak, mint az egyébként egészen más rendszertani családba tartozó piranhák. Bár az embert is megtámadhatják, tigrishaltámadásból eredő halálesetet még nem jegyeztek föl.
Nézd meg a videót te is, kattints a képre!
Olyat még azonban senkinek sem sikerült levideóznia, hogy ez a félelmetes hal egy madarat kapjon el, most viszont sikerült. A felvétel Dél-Afrikában készült, a háttérben tisztán kivehető, ahogy a hal kiugrik a vízből és elkapja a vízfelszínhez közel repülő madarat. A madár egyébként egy hazánkban is előforduló füsti fecske. A kutatók épp a halakat tanulmányozták, miközben megállapították, hogy elsődlegesen halakkal táplálkoznak hajnalban és szürkületkor, napközben viszont a tó fenekén pihennek. A nyári időszakban azonban szokatlan viselkedést figyeltek meg, ugyanis reggelente kiúsztak a nyílt vízre. Ekkor vették észre a kutatók, hogy a felszínhez közel repülő fecskékre vadásznak. Korábban csak anekdoták léteztek az afrikai halak ilyen szokásáról, de ez az első, hogy le is videózták. A sügérekről, angolnákról, és csukákról eddig is tudták, hogy időnként víz színén úszkáló vagy parton álló madarakat ejtenek zsákmányul, most már bizonyossá vált ez a tény a tigrishalak esetében is.