#1. A raklap előkészítése
Fentebb írtunk tippeket, hogy milyen raklapot érdemes választanod a raklapkertedhez, de ez még nem minden, más feladatod is lesz a raklap előkészítésével kapcsolatban. Miután kiválasztottad a raklapot, kondicionálni kell. A legtöbb esetben elegendő egy ronggyal és egy kevés enyhe mosószerrel egyszerűen megtisztítani. Ezután feltétlenül hagyd a raklapot napos helyen száradni. Előfordulhat, hogy a sérülések elkerülése érdekében le kell csiszolni a durva vagy éles, szilánkos széleket is. Célszerű pótolni a hiányzó vagy félig kilógó, meghajlott vagy egyéb módon rossz állapotú szögeket.
#2. A raklapkert befedése
A raklapot be kell fedni, egészen pontosan a raklap hátát és oldalát, különben a komposzt, föld kiesik belőle. Vegyünk két réteg vastag, erős tereprendezési anyagot, és rögzítsük a hátuljához és az oldalához. Ne felejtsd el az összes deszkát tűzni, ne csak a külsejét, a nagyobb stabilitás érdekében.
#3.A raklapkert elhelyezése
Most, hogy készen van a keret, ideje áthelyezni. Győződj meg róla, hogy biztosan a jó helyen van, a tökéletes szögben, mielőtt a következő lépéshez érnél, és feltöltenéd ültető anyaggal, hiszen akkor már rémesen nehéz lesz ahhoz, hogy mozgatni tudd! Ha nem szeretnél nagyon hajlongani, akkor nyugodtan egymásra is rakhatsz több raklapot, ez esetben azonban stabilan rögzítsd őket, ha kell kötegelj!
#4. A raklapkert feltöltése
Ha a raklapos kerti ágy a megfelelő helyre került, töltsd meg színültig kiváló minőségű komposzttal, földdel, amely rengeteg tápanyagot és szerves anyagot tartalmaz a vízelvezetéshez. A saját komposzt készítése egy újabb piros pont újrahasznosítás, bolygóvédelem terén.
#5. Növények beültetése a raklapkertbe
Végre készen állsz arra, hogy növényeket adj a "sorokhoz", és befejezd a raklapkertedet. Ne feledd, hogy a raklapok potenciális élelmiszerekkel való keverése komoly egészségügyi kockázatokkal jár. A raklapokat korábban vegyszerekkel kezelhették, vagy szállíthattak rajtuk veszélyes dolgokat. Az alapos mosás alap, de az is jó, ha tudod, honnan van a raklapod! És hogy mit ültess a raklapkertedbe? A lehetőségek száma szinte végtelen! A kis egynyári növények, mint az árvácska, az ibolya és a körömvirág, jól használhatók virágágyásokban. Ha ehető kertet szeretnél, a saláta zöldségek, az eper és a fűszernövények mind a legjobb esélyesek egy raklapos kerti ágyásban. Az ültetést követően alaposan öntözd meg a raklapot, hogy segítsd a növények megtelepedését.