Rákkeltő anyagot tartalmazhatnak a csirkék? Bármennyire is hihetetlenül hangzik, a válasz az, hogy igen, ezt pedig az Amerikai Élelmiszer-, és Gyógyszer Engedélyeztetési Hivatal közleményében olvasható!
Mi is az az FDA?
A U.S Food and Drug Administration (FDA) nem más, mint az Amerikai Élelmiszer- és Gyógyszer Engedélyeztetési Hivatal, melynek hagyományai a 20. század elején gyökereznek. Történetét, mint Szövetségi Fogyasztóvédelmi Hivatal 1906-ban kezdte meg, amikor megalkották a Tiszta Élelmiszer és Kábítószer törvényt, ami az előző 25 évben mintegy 100 törvénytervezet csúcspontjaként született meg azzal a céllal, hogy megfékezze a régóta fennálló, súlyos visszaéléseket a fogyasztói termékek piacán, megtiltotta a hibás, hamisított élelmiszerek és gyógyszerek államok közti kereskedelmét. 1938-ban F. D. Roosevelt egy, az élelmiszerekről szóló törvényben bővítette szabályozói hatáskörét.
Azóta ez a szerv a legbefolyásosabb ellenőrző hatóság. Feladata az élelmiszerek, élelmiszer kiegészítők, az emberi és állatgyógyászati szerek, oltóanyagok és más emberi felhasználásra szánt biológiai termékek és orvostechnikai eszközök, kozmetikumok, étrend-kiegészítők bio-gyógyszerészeti és a vérkészítmények ellenőrzése, valamint dohánytermékek biztonsági, egészségügyi, megfelelő címkézettségi vagy hatékonysági ellenőrzése és szabályozása. A következő oldalon megtudhatod, milyen rákkeltő anyag található a csirkében!
{cikk}luca-nap{/cikk}
Az Egyesült Államokban az FDA engedélye nélkül egy élelmiszer és egészségügyi termék sem kerülhet forgalomba, sőt egyes termékeket még a polcokra kerülés után is nyomon követnek.
Ma a világ legszigorúbb minőségi rendszerével a Food and Drug Administration rendelkezik. Az FDA tanúsítvány megszerzése egy termék számára hatalmas presztízskérdést jelent, illetve biztonságot felhasználója számára. A következő oldalon megtudhatod te is, mit tett közzé az FDA a csirkékkel kapcsolatban!
Az Associated Press tette közzé, hogy az FDA megerősítette, hogy szervetlen arzént adnak a tápos csirkéknek. Ez a kérdés évek óta kering a médiában, de korábban tagadták a feltételezést. Az USA-ban leggyakrabban használt arzén tartalmú hozamfokozó, a roxarsone serkenti a növekedést, kiírtja a parazitákat és színt ad a baromfihúsnak.
A roxarsone eredeti állapotában nem mérgező, de anaerob (oxigén mentes) körülmények között (akár élő csirke szervezetében vagy a földben) egy sokkal toxikusabb bomlásterméke keletkezik. Az arzént kapcsolatba hozták már húgyhólyag-, tüdő-, bőr-, vese-, és vastagbélrákkal, kisebb mennyiség rendszeres bevitele pedig részleges bénuláshoz és cukorbetegséghez vezethet.
A szert nemcsak Amerikában használják! Magyarországon az illetékes szervek nem tagadták, hogy arzénos táppal etetnek nálunk csirkéket, csak azt, hogy ez egészségkárosító lenne. Mindez csak a szupermarketben található tápos csirkékre (pulykára) igaz. Amerikában a bevizsgált minták 70 százalékában találtak mérgező anyagokat.
Forrás: szupertanacsok.blog.hu