A pelenka is nagyon hasznos a növények nevelésénél

Tudd meg, miért hasznos a növények számára a pelenka!

Szélesi Ferenc - Főkertész
hirdetes

Kicsit hihetetlennek tűnhet, de igaz, próbáljátok ki ti is, nálam hihetetlenül bevált, a növényeim imádják a pelenkát! A most következő cikkben elmondom nektek, hogy miért olyan jó a pelenka a növények számára! 

Pelenka a csodálatos növényekért

Hihetetlen, hogy mennyi mindent fel lehet használni kertészkedés során, olyan dolgokat is, amikre biztosan nem gondolnál még álmodban sem. Ilyen például a pelenka is, gondolj csak bele, mennyi pelenka landol a szemetesben, mert senki nem gondol arra, hogy felhasználja azt. Pedig megtehetnéd, és nem bánnád meg egyáltalán, ugyanis eszméletlenül jó hatással van a növények számára! A következő oldalon elmondom, miért is olyan jó a pelenka! 

Pelenka a csodálatos növényekért

A pelenka azért olyan tökéletes a növények számára, mert egy olyan szilikon anyagot tartalmaz, mely által nedvszívó képessége óriási! Az eldobható pelenka belsejében található kristályok akár súlyuk ötvenszeresét is képesek felvenni vízből! Ezt az anyagot pedig tökéletesen felhasználhatjuk növények vízelszívó, és vízelvezető képességük optimalizálására. Ez annyit jelent, hogy a növények nem fognak túl sok vizet felvenni, ezáltal elérjük azt, hogy ne rohadjanak ki, illetve nem fognak túl keveset sem felvenni ezért nem fognak kiszáradni, mindig kellő mennyiségű vízhez fognak hozzájutni.

hirdetes

Gondolj erre a trükkre, amikor átülteted a növényeket, vagy éppen újat ültetsz. Nincs más dolgod, mint a cserép aljába a kavicsrétegre egy pelenkát fektetsz, majd helyezd rá a földet és a növényt. A következő oldalon egy videót is találhatsz a műveletről!

Pelenka a csodálatos növényekért

 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

érrendszer

a szervezet anyagcsere-forgalmában, az oxigén és a szén-dioxid, a tápanyagok és a salakanyagok... Tovább

GK Judy (GKT 0209)

Õszi árpa Cél: takarmány árpa Leírás:A Fajta növekedési típusa korai fejlõdési... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem