Kontrolláld a gyomokat környezetében
A gyomokra, gyomtalanításra való odafigyelés elengedhetetlen az egészséges pázsit érdekében, hiszen az a legvonzóbb gyep, amiből nem állnak ki különféle gazok. Éppen ezért, ha gyomot észlelsz kertedben, amint lehetséges, minél hamarabb távolítsd el azt onnan. Ezt megteheted különböző módokon, akár azzal, hogy ha nagyobb, kiásod, esetleg csak kézzel kihúzod helyéről. Az is jó megoldás lehet, ha egy ecetes oldattal lepermetezed őket, viszont ebben az esetben figyelj arra, hogy az gyepedet ne érje.
Pázsitod locsolása
Mint minden élőlénynek, pázsitodnak is szüksége van a számára megfelelő mennyiségű vízre. Erre a legjobb megoldás, ha egy automatikus öntözőrendszert telepítesz neki, melyet be tudsz állítani, mikor öntözze, viszont a kézzel való locsolás is ugyanannyira hatásos lehet, csak kicsit körülményesebb.
Ügyelj rá, hogy ne locsold túl füved, hiszen a túl nedves talaj meggyengítheti a növény gyökerét, illetve annak bepenészedéséhez vezethet – s a gyenge gyökérzet hosszútávon, szépen lassan fogja megbetegíteni pázsitod.
Bőven elég, ha heti egyszer-kétszer meglocsolod, úgy, hogy a föld képes legyen azt megfelelően magába szívni. Ez azt jelenti, hogy kisebb időközönként kell egy-egy nagyobb vízmennyiséget kapniuk, hogy a föld eltudja azt raktározni.
Hogyan vágd pázsitod?
Rendszeresen kell pázsitodat nyírni, kaszálni, viszont érdemes figyelned arra, hogy az sose legyen túl rövid. Általában minél rövidebbre vágod gyeped, annál gyengébb lesz az az idő múlásával. Éppen ezért érdemes többször elvégezned, mindig csak egy kicsit vágva pázsitodból – hiszen a gyakori kaszálása, illetve hosszabb mérete kedvezőbb számára, főleg a szárazabb időjárási viszonyok között. De mégis mennyit érdemes akkor lenyírnod belőle? Ehhez jó módszer, ha megjegyzed, hogy mindig az aktuális magasságának az egyharmadánál ne vágd egyszerre lentebb. Valamint arra is megéri odafigyelned, hogy ne nappal, a tűző napon foglalkozz ezzel, hanem várd meg a hűvösebb estéket, és nem csak azért, hogy ne kapj napszúrást – így képes leszel megakadályozni a párolgás miatti vízveszteségüket.
Te szeretnél otthonodba meseszép pázsitot?